Talv


"Jänku-Jussi lood 4" värviraamatust leiad 23 meeleolukat paarislehel olevat talvepilti värvimiseks. Kvaliteetne tugev paber võimaldab kasutada ka viltpliiatseid või vesivärve. Juturaamatust leiad iga värvipildi kohta oma loo laste talvisest tegemistest koolis, kodus, maal ja linnas.  Jänku-Jussi talvelood sobivad nii koju, lasteaeda kui algkooli arendavaks õppematerjaliks. Juturaamatu lood on kirjutatud otse täisvärvilisele illustratsioonile.Mõlemad raamatud on mõnusalt ruudukujulised 195*195 mm ja 48 lehekülge mahukad. Värviraamatu hind on 1,99 ja juturaamatul  3,99. Saadaval üle Eesti raamatupoodides, supermarketites, Apollo ja Rahva Raamatu e-poes. Juriidilised isikud saavad tellida otse kirjastusest.

Jõululaat
Jussi koolis oli selline tore tava, et enne jõulusid peeti jõululaata. Iga laps tõi laadale midagi talvise ajaga seonduvat. Müügist saadud tulu aga läks suuresti loomaaia loomade toetamiseks. 

Sellel aastal oli Juss müüki toonud lindude toidumajad. Need olid mõnusad lihtsad puust asjakesed, mille oli valmis teinud Jussi maakodu juures elav sõber. Toidumajakesse tuli torgata leivatükk või rasvapall ning riputada see siis puuoksa külge. 
Laada alguses hakkas Jussil natuke halb olla. Isa vaatas Jussi ja arvas siis, et see ei ole haigus vaid esinemisärevus. 
"Tead, lähme ja jalutame natuke," ütles isa, rääkis õpetajaga kaks sõna juttu ja siis nad kõndisidki piki vanalinna tänavaid. Siin oli üsna lahe vaadata kõiki jõulukaunistusi ja Raekoja platsi jõulukuuske. Ühe maja juures jäi Juss seisma ja otsis oma telefoni pildistamiseks välja. Majal oli nii suur purikas, et Juss lihtsalt pidi selle pildile saama. Aga peale pildi tegemist tundis Juss, et nüüd ongi hea aeg laadale tagasi minna, tema enesetunne oli täitsa korras.
Jõululaat oli just alanud. Vanemate klasside poisid ja tüdrukud jalutasid lettide vahel ringi ning ostsid head ja paremat. Juss seisis ja hüüdis: "Ostke lindude toidumajakesi!" ning see aitas. Kõik õpetajad tahtsid endale just Jussi linnumajakesi saada, mõni jäi ilmagi!


Sisukord:


 1. Piparkookide tegemine
 2. Hiidpiparkoogimehikesed
 3. Jõululaat
 4. Jõulud
 5. Raketid ja helikopterid
 6. Soome kelk
 7. Tuulerõuged
 8. Uue aasta vastuvõtt
 9. Koolivaheaja suusatamine
 10. Kapuutsiga pintsakud
 11. Poiste õppimise tuba
 12. Jassi eelkool ja koduõpetaja
 13. Talvine kooliminek
 14. Jussi isa prillid
 15. Koolitüli
 16. Lumevangis
 17. Koomiksite meisterdamine
 18. Jalutuskäigud talvises vanalinnas
 19. Postkontoris käik
 20. Vannis
 21. Koolikatsed
 22. Kevadise koolivaheaja algus
 23. Maavanavanemail külas

Fännifoto
Raamatu üks autoritest Janika räägib: kui suurtele tunduvad talved ja nendega seotud rituaalid sarnased, siis lapsed ootavad igal aastal jõuluvana nagu esimest korda ning ka esimene lumi toob enneolematu elevuse. Need talvelood annavad ideid lihtsatest asjadest rohke rõõmu ammutamiseks,

KARGET VALGET EESTIMAA TALVE!


No comments: