Numbrid

"Jänku-Jussi numbriraamat" aitab uudselt ja mänguliselt 2-7 aastastel lastel numbrite, tehete ning mõõtühikute vastu huvi tekitada. Lisaks leiad juttude juurest geomeetrilised kujundid, eurod, kellaajad täistundidega, sõrmedel numbrite näitamise ja trükitähtedega kirjutatud osa. Numbrimultikad sisadavad numbri kirjutamise õpetust. Jänku-Jussi numbriraamat ja numbrivihik on 2012-2013 Eesti müüduimad numbriõppetooted.
Värvilise raamatu ja mustvalge töövihiku maht on mõlemal 48 lk, mõõt 195*195 mm. Numbrikaartide komplektis on 45 kaarti ja numbrilugude DVD-l  on 23 multikat. 
Numbritooted sobivad nii koju, lasteaeda kui eelkooli arendavaks õppematerjaliks. Alusta numbri vastu huvi tekitamist multika vaatamisega ja piltide värvimisega. Jätka numbrite ülekirjutamise ja pildimänguga. Huvi ülevalhoidmiseks kasuta numbrikaarte. 


Vaata numbriraamatu ja numbrivihiku videosirvimist koos autori kommentaaridega. 
Komplekt (raamat+vihik+DVD) 7.99, raamat 5.99, DVD 4.99, kaardid 3.99 ja töövihik 1.99. Saadaval kõikides Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes, samuti suuremates supermarketites. Lasteaiad ja ettevõtted saavad tellida otse kirjastusest.
Jänku-Jussi numbrikaartide komplektis on 45 kaarti: 13 numbrit, 12 geomeetrilist kujundit, 12 kellapilti ja  tehtemärgid. Kaardid on abiks numbrite, geomeetriliste kujundite, tehete ja kella õppimisel. Kaardipakil asuv QR kood avab nutiseadmes numbrilugude multikad.  Kaartide teisel poolel on värviline illustratsioon numbriraamatust, mis vastab selle numbri põhjal kirjutatud loole.


Ema Merike kirjutab: osalesin Jänku-jussi numbriraamatu valmimisel teskasutajana koos oma 4- aastase pojaga . Kogemus oli väga huvitav! Poeg teadis, et igal õhtul, kui ta lasteaiast koju tuleb, näitab emme talle uut Jänku-Jussi multikat ja loeb ette uue jutu numbriraamatust! Ja sellega harjus ta väga ära!  :) Eriti meeldisid  talle pildimängud! Testkasutajaks olemise ajal hakkas minu poeg ilmutama väga suurt huvi numbrite ja arvutamise vastu. Ta tahtis  igal võimalikul hetkel numbreid kirjutada, osad küll peegelpildis , aga ikkagi! Ta õppis selgeks liitmise-lahutamise 10 piires, oskab loendada. Hommikuti
lasteaeda minnes, võtab  ta alati oma vihiku kaasa, kuhu siis numbreid ja tähti kirjutada! Tähtede õppimisel oli meile  samuti abiks Jänku-Jussi täheraamat!
Loe testkasutajate Triinu-LiisiLeaIvari ja Hendriku kogemusest. Loe fännide poolt kirjutatud üle 100 põhjuse, miks soetada oma lapsele Jänku-Jussi numbri- ja tähetooted.

Vaata Jänku-Jussi numbriraamatu tutvustusvideot, kus raamat koos ühe autoriga läbi sirvitakse.

Vaata Jänku-Jussi numbrivihiku tutvustusvideot, kus raamat koos ühe autoriga läbi sirvitakse.Juttude pealkirjad, seotud multikad ja pildid (kliki suureks)
1. ÜKS PILT - Kliki ja vaata multikat! Jänku-Jussi vanaema seinal on üks pilt, mille kohta vanaemal on põnev lugu rääkida. Multikas õpetatakse ka number ühe kirjutamist, kella tundmist, kalendrikuude järjestust ja eurosid. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 2-3 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 2-3 numbri harjutamine.2. KAKS LUMERÕNGAST -  Kliki ja vaata multikat! Jänku-Juss on koos Jassiga võtnud aidast kaks lumerõngast ja nüüd käib merel laevadega sõitmise mängimine. Multikas õpetatakse ka number kahe kirjutamist, kella tundmist, kalendrikuude järjestust ja eurosid. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 4-5 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 4-5 numbri harjutamine.3. KOLM PRAEMUNA - Kliki ja vaata multikat! Jänku-Juss on juba nii suur, et oskab ise süüa teha. Jassi ja emaga koos praetakse kolm muna. Multikas õpetatakse ka number kolme kirjutamist, kella tundmist, nädalapäevade nimetusi, kalendrikuude järjestust, sõrmedel numbrite näitamist ja eurosid. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 6-7 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 6-7 numbri harjutamine.4. NELI KÄBI - Kliki ja vaata multikat! Vanaisa seedermändidel on ilusad käbid. Mahakukkunud neli käbi saab Jass omale jõulukaunistuste meisterdamiseks. Multikas õpetatakse ka number nelja kirjutamist, kella tundmist, nädalapäevade nimetusi, kalendrikuude järjestust, sõrmedel numbrite näitamist ja eurosid. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 8-9 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 8-9 numbri harjutamine.

 

5. VIIS KAISULOOMA -  Kliki ja vaata multikat! Jänku-Jass sai uue kaisulooma: nüüd on tal neid kokku viis. Koos sõpradega mängitakse kaisuloomade teejoomist. Multikas õpetatakse ka number viie kirjutamist, kella tundmist, nädalapäevade nimetusi, kalendrikuude järjestust, sõrmedel numbrite näitamist ja eurosid. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 10-11 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 10-11 numbri harjutamine
6. KUUS KOMMI -  Kliki ja vaata multikat! Jänku-Juss ja sõbrad saavad naabritädilt maitsva õunakoogitüki eest tänutäheks kuus pulgakommi, kuidas neid omavahel jagada? Multikas õpetatakse ka number kuue kirjutamist, kella tundmist, nädalapäevade nimetusi, kalendrikuude järjestust, sõrmedel numbrite näitamist ja eurosid. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 12-13 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 12-13 numbri harjutamine. Numbriraamat ilmub 01.12.12


7. SEITSE RUKKILILLE - Kliki ja vaata multikat! Kohe on algamas Minna sünnipäev, kuid lilli ole. Juss ja Jass korjavad kimbu seitsmest rukkilillest ja seitsmest härjasilmast, sest Minna saab seitsme aastaseks. Multikas õpetatakse ka number seitsme kirjutamist, kella tundmist, nädalapäevade nimetusi, kalendrikuude järjestust, sõrmedel numbrite näitamist ja eurosid. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 14-15 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 14-15 numbri harjutamine. Numbriraamat ilmub 01.12.12


8. KAHEKSA PARDIPOEGA - Kliki ja vaata multikat! Jänku-Jussi tiiki tuleb ujuma koos emaga kaheksa pardipoega. Multikas õpetatakse ka number kaheksa kirjutamist, kella tundmist, kalendrikuude järjestust, sõrmedel numbrite näitamist ja eurosid. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 16-17 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 16-17 numbri harjutamine.9. ÜHEKSA KARTULIT -  Kliki ja vaata multikat! Jänku-Jussi ema tahab teada, mitu kartulit keegi lõunaks sööb ja saab kokku, et üheksa.  Multikas õpetatakse ka number üheksa kirjutamist, kella tundmist, kalendrikuude järjestust, sõrmedel numbrite näitamist ja eurosid. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 18-19 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 18-19 numbri harjutamine.10. KÜMME LIPPU - Kliki ja vaata multikat! Jänku-Juss tahab liivahotelli ette kümme lippu lehvima panna, enne tuleb need aga valmis meisterdada. Multikas õpetatakse ka number kümne kirjutamist, kella tundmist, kalendrikuude järjestust, sõrmedel numbrite näitamist ja eurosid. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 20-21 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 20-21 numbri harjutamine.11. ÜKSTEIST KÄOKUKKUMIST -  Kliki ja vaata multikat! Jänku-Juss saab vanaema ja vanaisa käest teada, mida uskus vanarahvas käo kukkumise kohta. Juss ja Jass loevad õues kokku ja saavad ükstesit käo kukkumist. Multikas õpetatakse ka number üheteistkümne kirjutamist, kella tundmist, kalendrikuude järjestust ja eurosid. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 22-23 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 22-23 numbri harjutamine.


12. KAKSTEIST VILDIKAT -  Kliki ja vaata multikat! Poes koolitarvete riiuli ääres avastab Jass, et tal on vildikad tühjaks saanud. Koos Jussiga valitakse uus kaheteistkümne vildikaga komplekt. Multikas õpetatakse ka number kaheteistkümne kirjutamist, kella tundmist, kalendrikuude järjestust ja eurosid. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 24-25 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 24-25 numbri harjutamine.


13. NULL ON KA NUMBER Kliki ja vaata multikat! Ema avab hapukurgipurgi ja läheb korraks köögist minema. Tagasi tulles avastab ta, et Jussi ja Jassi suu veel matsub, aga purgis on alles täpselt null kurki. Multikas õpetatakse ka geomeetrilisi kujundeid: ring, ovaal, ruut, ristkülik, kolmnurk ja viisnurk. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 26-27 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 26-27 numbri harjutamine.

14. NELIKÜMMEND KILOGRAMMI -  Kliki ja vaata multikat!  Peale vanniskäiku tekib Jussil ja Jassil enda ära kaalumise soov. Arva ära, kumb kaalub rohkem. Multikas tutvustatakse ka kaaluühikuid gramm ja kilogramm ning erinevaid kaalusid.. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 28-29 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 28-29 numbri harjutamine.


15. SADA KAKSKÜMMEND KAHEKSA SENTIMEETRIT - Kliki ja vaata multikat!  Jass tahab teada, mida tähendab alla-meetri-mees. Kindluse mõttes mõõdavad mõlemad poisid oma pikkuse ära. Multikas tutvustatakse ka kiiruse-, vahemaa- ja pikkusemõõtmise vahendeid: joonlauda, mõõdulinti, spidomeetrit ja kilomeetriposti. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 30-31 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 30-31 harjutuslehekülg.


16. TUHAT AASTAT - Kliki ja vaata multikat! Jänku-Juss on koos sõpradega Vastseliina linnuse varemetes. Jassile tundub, et see linnus on vähemalt tuhat aastat vana.ilomeetriposti. Multikas õpetatakse ka geomeetrilisi kujundeid: joon, kaar, kuusnurk, romb ja trapets. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 32-33 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 32-33 harjutuslehekülg.


17. KUUS PÄEVA, KOLM NÄDALAT JA KAKS KUUD - Kliki ja vaata multikat!  Ühel ilusal sügispäeval tunneb Jass huvi, kaugel jõulud on. Koos Jussi ja Minnaga vaadatakse kalendrist järele. Multikas õpetatakse ka nädalapäevi: esmaspäev, teisipäev, kolmapäev, neljapäev, reede, laupäev, pühapäev . Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 34-35 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 34-35 harjutuslehekülg.


18. KOLMKÜMMEND KAHEKSA KRAADI - Kliki ja vaata multikat! Johanna on kodus palavikuga haige ja Juss-Jass lähevad teda vaatama.  Multikas õpetatakse ka erinevate termomeetrite näitude lugemist . Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 36-37 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 36-37 harjutuslehekülg.


19. POOL TUNDI - Kliki ja vaata multikat!  Jänku-Jussil on igal täistunnil piiksuv käekell, Jassil on arvutiaja arvestamiseks pooletunnine liivakell ja Minnal on oma hammaste tervena hoidmiseks suhkrukell. Multikas tutvustatakse ka erinevaid kellasid. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 38-39 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 38-39 harjutuslehekülg.


20. KÕIGE SUUREM MAIASMOKK Kliki ja vaata multikat! Jassil ja Jussil tuleb hirmus suur vahvliisu peale ja nad meelitavad ema kööki vahvleid küpsetama. Ema ei jõua ära imestada, et ükspuha, kui palju ta ka ei küpsetaks, taldrik on ikka tühi. Kes on kõige suurem maiasmokk? Multikas tutvustatakse märke "on suurem kui" ja "on väiksem kui". Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 40-41 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 40-41 harjutuslehekülg.


21. KAKS KASTANIT PLUSS VIIS TIKKU Kliki ja vaata multikat! Jass ja Minna meisterdavad kastanimunadest ja tammetõrudest terve tõrufarmi. Juss õpetab tõrudega arvutamist. Multikas õpitakse ka  tehtemärke "pluss", "miinus" ja "on võrdne". Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 42-43 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 42-43 harjutuslehekülg.


22. TERVE, VEERAND, POOL JA KOLMVEERAND Kliki ja vaata multikat!  Juss ja Jass on valmistanud endale ise maitsva hommikusöögi, aga natuke liiga palju. Millestki on järel veerand, millestki pool ja millestki kolmveerand. Multikas õpetatakse mõisteid veerand, pool, kolmveerand ja terve. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 44-45 pilt+lugu ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 44-45 harjutuslehekülg.23. NUMBRIMÄNGUD Kliki ja vaata multikat! Jänku-Juss on Jassile teinud numbrikaardid ja koos õpitakse mitu vahvat numbrimängu, mida on koos tore mängida. Multika aluseks on Jänku-Jussi numbriraamatu lk. 46-47 pilt ja Jänku-Jussi numbrivihiku lk. 46-47 numbrite kokkuvõttev harjutamine.


Numbriraamatul oli ka lahe esitlus. Vaata autorite videokutset.

Vaata ka täheraamatu ja tähevihiku kohta: http://www.jankujuss.ee/p/tahed.html

Tänan, et Sa lõpuni vaatasid :)

No comments: