Kevad


"Jänku-Jussi lood 5" värviraamatust leiad 23 meeleolukat paarislehel olevat kevadpilti värvimiseks. Kvaliteetne tugev paber võimaldab kasutada ka viltpliiatseid või vesivärve. Juturaamatust leiad iga värvipildi kohta oma loo laste kevadistest tegemistest koolis, kodus, maal ja linnas.  Jänku-Jussi kevadlood sobivad nii koju, lasteaeda kui algkooli arendavaks õppematerjaliks. Juturaamatu lood on kirjutatud otse täisvärvilisele illustratsioonile.

Vaata juturaamatu sirvimist: 

Vaata värviraamatu sirvimist:


Mõlemad raamatud on mõnusalt ruudukujulised 195*195 mm ja 48 lehekülge mahukad. Värviraamatu hind on 1,99 ja juturaamatul  3,99. Saadaval üle Eesti raamatupoodides, supermarketites, Apollo ja Rahva Raamatu e-poes. Juriidilised isikud saavad tellida otse kirjastusest.


Võilillepärg
Lumi ei sula kõikjalt samal ajal. Kõigepealt tekivad mururibad majade, puude, kraavide ja aedade päikesepoolsetele külgedele ja alles hiljem vabaneb muru üleni talvisest lumevaibast. 
Igal aprillikuu nädalavahetusel, mil maakodus käidi, uuris Juss majaesist murutriipu suure hoolega. Juss tahtis kindlasti ise leida selle kevade esimese võilille ja ta oli päris kindel, et just siin pidi see õitsema hakkama.
Aga Jass ei mõistnud Jussi. Kogu kiigeplats oli ju paiselehtede ilusaid kollaseid õisi täis ning kraavikaldal õitsesid sinililledki! Miks see esimene võilill siis nii oluline on?
"Jass, saa aru, siis kui võililled õitsema hakkavad, ongi talv täiesti läbi! Pealegi saab siis võilillepärgasid teha," seletas Juss kannatlikult.

Võililleaeg jõudis kätte väga ootamatult. Kõigepealt avanes üks kollane õis otse trepi kõrval ja järgmisel hetkel oli kogu muru neid täis. Jass jooksis siis õues ringi ja üritas Jussi nina võililleõiega kollaseks värvida, Juss aga proovis pärga punuda. Miskipärast ei tahtnud pärg aga kuidagi välja tulla ning Juss läks oma muret emale kurtma.
"Ohh, see on sellepärast, et muru sees jäävad võililled madalaks," arvas ema ja kutsus poisid põlluäärele. Siin olid võililled hästi kõrged ja jämedad. Ema aitas Jussil pärja valmis punuda, tegi Jassile väikese võilillesõrmuse ja näitas siis, kuidas võilille varre abil sai parmu häält teha. See oli väga naljakas!


Sisukord:
 1. Taevalaternad
 2. Võilillepärg
 3. Uisutamas
 4. Salaagent Jass
 5. Jassi kastiauto
 6. Hiirte talvised teed
 7. Küpsisetordipäev
 8. Kasemahl ja vahtramahl
 9. Kevade viimases tuisus
 10. Püksipõlved
 11. Jussi romuralli
 12. Vahtraõite mesine maitse
 13. Vaatetorn ja loomade söödamaja
 14. Puuriidaputukad
 15. Jassi pliiatsipuru
 16. Puumõõgad
 17. Emadepäev
 18. Jussi ja Jassi bänd
 19. Mere ääres laevu vaatamas
 20. Sipelgate pulmad
 21. Vanaisa uus saun
 22. Jass ja Jussi klassiekskursioon
 23. Jass on varsti koolipoiss

No comments: