Thursday, October 8, 2015

Jänku-Jussi sügisraamat ja värviraamat

"Jänku-Jussi lood 3" värviraamatust leiad 23 meeleolukat paarislehel olevat sügispilti värvimiseks. Kvaliteetne tugev paber võimaldab kasutada ka viltpliiatseid või vesivärve. Juturaamatust leiad iga värvipildi kohta oma loo laste sügirõõmudest koolis, kodus, maal ja linnas.  Jänku-Jussi sügislood sobivad nii koju, lasteaeda kui algkooli arendavaks õppematerjaliks. Juturaamatu lood on kirjutatud otse täisvärvilisele illustratsioonile.

Mõlemad raamatud on mõnusalt ruudukujulised 195*195 mm ja 48 lehekülge mahukad. Värviraamatu hind on 1,99 ja juturaamatul  3,99. Saadaval üle Eesti raamatupoodides, supermarketites, Apollo ja Rahva Raamatu e-poes. Juriidilised isikud saavad tellida otse kirjastusest.

Lõke, kuklid ja termoses tee
Suvel oli torm heinamaal ühe suure puu maha murdnud. Isa lõikas ta siis tükkideks ja tõi pakud lõkkeasemele kuivama. Nüüd, hilissügiseks, olid roikad pakkude ümber lõkke süütamiseks piisavalt kuivanud.
“Millal me juba lõkke teeme?” päris Jass päev läbi. “Õhtul, kui pimedaks hakkab minema, siis on tule ümber mõnus istuda,” vastas isa talle kannatlikult. Ema arvas, et veel mõnusam oleks tuld vaadates juua kuuma teed ja süüa mõned soojad kuklid. “Tule, Jass, mulle appi tainast tegema!” kutsus ta Jassi kööki kaasa.
Õhtupoole tõi isa lõkkeasemele tulehakatist: natuke kasetohtu ja pisut vaigust lõhnavaid männilaaste. Sügisel on lõkke süütamine pisut keerulisem kui suvel. Väljas on niiske ja miski ei taha niisama lihtsalt süttida. 
Isa seadis lõkke tuulepoolsesse külge süütematerjali, ootas, kuni tuul korraks rauges, ja süütas siis kasetohu. Toht läks raginal põlema ning kui tuul jälle tõusis, läks leek ilusasti pakkude ümber olevate roigaste külge. 
Juss ja ema tõid kuuma tee ja soojad kuklid, needsamad, mida Jass oli aidanud teha. Koos istuti tule ääres, söödi kukleid, joodi teed ning vaadati, kuidas võimas leek tõstis sädemed kõrgele ööpimedusse. Oli mõnusalt soe olla.

Sisukord:

 1. Lehtede korjamine
 2. Taelad
 3. Päevade lühenemine
 4. Jussi lugemispäevik
 5. Pohli korjamas
 6. Juuksuri juures
 7. Päevalilled
 8. Sügise viimased kukeseened Esimene september
 9. Jõhvikamahla tegemine
 10. Kartulivõtt
 11. Esimene härmatis
 12. Lehesadu
 13. Kummikud, vihmavarjud ja porilombid
 14. Spordipäev
 15. Sügiskoolivaheaeg
 16. Järjejutt
 17. Pikksilmaga kuud uurimas
 18. Matk metsas
 19. Lõke, kuklid ja termoses tee
 20. Tiigi jäätumine
 21. Robotiring
 22. Esimene märkus
 23. Jõulud
Raamatu üks autoritest Janika räägib: need lood on kirjutatud südamega sellest ajast, kui tuli laste kooli tõttu maalt linna kolida, aga igal vabal hetkel sõideti ikka maale sügisloodusesse energiat ammutama.  
Soovime, et neid lugusid lugedes tunneksid sedasama värviliste lehtede lõhna ja lapsepõlverõõmusid, mida nüüd koos laste(lastelastega) uuesti läbi elad.

ILUSAT VÄRVILIST EESTIMAA SÜGIST!

No comments: