Thursday, September 4, 2014

FC-tähed ja Robi liigutab. Tähevihiku ja robootikavihiku koos kasutamine - 5/23Nende juhendite järgi saad kaks töövihikut ühendada ning õppimise lõbusamaks muuta. Tee neid tegevusi, kuni lapsel tähelepanu jätkub ning mine edasi hiljem, kui lapsel jälle huvi tekib. Kokku kulub Sul 1-2 tundi ning vajalikud on mõlemad töövihikud.
Kui tekib läbilahendamisel küsimusi, kirjuta julgesti!

1. Loe ette robootikavihikust "Robi liigutab" jutt.
2. Rääkige lapsele, kuidas inimesed, loomad ja linnud liigutada saavad. Roboti paneb liikuma mootor.
3. Vaadake robootikavihiku paremalt lehelt, hammasrattaid.  Kui Teil on kodus hammasratta moodi asju (vajadusel tehke paberist), näidake, kuidas hammasrattad üksteisega haakuvad ja edasi liiguvad.
4. Nüüd minge tähevihiku FC lehele ja vaadake siit pilti.  Võite mõne sõna rääkida Caesarist, aga kindlasti rääkige foorist ja sellest, kuidas foor lubab liikuda.
5. Võtke robootika kleepsulehelt mootori kleeps, kleepige see näiteks foori juurde ja arutage, mis asju võiks mootor fooril tööle panna. Võite ka mõne muu pildi võtta :) 
6. Värvige paremalt poolt foor õigesti ära ja natuke teisi tegelasi ka.
7. Minge  robootikavihikut värvima, vastavalt ülesandele.
8. Tagasi tähevihikusse, et vaadata C ja F tähe kuju ära 
9. On aeg öelda lapsele, et seekord ei saa tekstis tähti värvida, sest neid kahte tähte esineb eesti keeles sõnades väga harva :)
10. Nüüd on hea aeg vaadata FC-tähtede multikat, kus ka F ja C kirjutamist õpetatakse

11. Peale seda võtke ette natuke tüütud F ja CV tähtede read, aga enne võite ehitada C- ja F -tähe LEGO klotsidest või kommidest või ....
12. Ja lõpetage koos robootikamultika vaatamisega sellest, kuidas Robi liigutab


Palju õnne! Oled oma lapsega veetnud koos 1-2 arendavat tundi :)

Ei ole veel kodus tähevihikut ega robootikavihikut? Jänku-Jussi tähevihik ja robootikavihik on saadaval kõikides Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes üle Eesti ning suuremates supermarketites. Tähevihikut võid täiendada ka täheraamatu, täheDVD ja tähekaartidega. Robootikavihikut võid täiendada robootikaDVD ja robootika lauamänguga. Robootikatöövihiku lahendamine ei eelda kodus ühegi roboti ega LEGO klotside olemasolu :)

Vaata kõiki tähevihiku ja robootikavihiku ühisõppe osasid:
1. A-täht ja alligaator Robi saabumine
2. BP-tähed ja Robi mõtleb
3. DT- tähed ja Robi näeb
4. E-täht ja Robi teeb häält
5. FC-tähed ja Robi liigutab
6. GK-tähed ja Robi teab oma asendit
7. H-täht ja Robi tahab võistlusele minna

No comments: