Tuesday, August 19, 2014

BP tähed ja Robi mõtleb. Tähevihiku ja robootikavihiku koos kasutamine - 2/23

Nende juhendite järgi saad kaks töövihikut ühendada ning õppimise lõbusamaks muuta. Tee neid tegevusi, kuni lapsel tähelepanu jätkub ning mine edasi hiljem, kui lapsel jälle huvi tekib. Kokku kulub Sul 1-2 tundi ning vajalikud on mõlemad töövihikud.
Kui tekib läbilahendamisel küsimusi, kirjuta julgesti!

1. Loe ette robootikavihikust Robi mõtlemise jutt.
2. Rääkige lapsele, et nende vanaemadel (mõnel juhul ka emadel) ei olnud veel arvuteid ega robotmänguasju, kui nad väikesed lapsed olid.
3. Leidke robootikatöövihiku kleespulehelt robotalligaator Robi ülesse.
4. Võta ette tähevihiku BP lehekülg ja kleepige kusagile Robi pilt ning tee sinna alla ka lünksõna, kuhu jäta B kirjutamata.
5. Jätka tähevihiku BP-leheküljega ja räägi, et kui te teatris käite, siis on näitlejatele ja tantsijatele ka nagu programm ette tehtud, mida nad rääkima ja kuidas nad tantsima peavad.
6. Leidke robootikavihikust õige juhe ning siis minge tähevihikusse pastelde juurde. Räägi, millal pastlaid kanti ja kuidas siis veel kodudes ei tehnikat ega banaane ei olnud. Aga pannid ja pardid olid :)
7. Nüüd asuge tähtede kirjutamise kallale: kõigepealt tähevihikus ja siis robootikavihiku lünksõnades.
8. Võtke värvipliiats ja värvige robootikavihiku tekstides kõik suured B- ja P-tähed ära, mida ülesse leiate.
9. Nüüd oleks aeg vaadata B-tähe multikat: http://youtu.be/pvFuSuoaT6s


10. Peale seda võtke ette natuke tüütu B-tähtede rida, aga enne võite ehitada B/P-tähe LEGO klotsidest või kommidest või ....
11. Ja lõpetage koos robootikamultika vaatamisega sellest, kuidas Robi mõtleb: https://www.youtube.com/watch?v=4FRNUx-ozC4Palju õnne! Oled oma lapsega veetnud koos 1-2 arendavat tundi :)

Ei ole veel kodus tähevihikut ega robootikavihikut? Jänku-Jussi tähevihik ja robootikavihik on saadaval kõikides Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes üle Eesti ning suuremates supermarketites. Tähevihikut võid täiendada ka täheraamatu, täheDVD ja tähekaartidega. Robootikavihikut võid täiendada robootikaDVD ja robootika lauamänguga. Robootikatöövihiku lahendamine ei eelda kodus ühegi roboti ega LEGO klotside olemasolu :)

Vaata kõiki tähevihiku ja robootikavihiku ühisõppe osasid:
1. A-täht ja alligaator Robi saabumine
2. BP-tähed ja Robi mõtleb
3. DT- tähed ja Robi näeb
4. E-täht ja Robi teeb häält
5. FC-tähed ja Robi liigutab
6. GK-tähed ja Robi teab oma asendit
7. H-täht ja Robi tahab võistlusele minna

No comments: