Thursday, August 28, 2014

E-täht ja Robi teeb häält. Tähevihiku ja robootikavihiku koos kasutamine - 4/23

Nende juhendite järgi saad kaks töövihikut ühendada ning õppimise lõbusamaks muuta. Tee neid tegevusi, kuni lapsel tähelepanu jätkub ning mine edasi hiljem, kui lapsel jälle huvi tekib. Kokku kulub Sul 1-2 tundi ning vajalikud on mõlemad töövihikud.
Kui tekib läbilahendamisel küsimusi, kirjuta julgesti!

1. Loe ette robootikavihikust "Robi teeb häält" jutt.
2. Rääkige lapsele, kuidas inimesed, loomad ja linnud häält teevad, robotitel on selle jaoks kõlarid, mis asuvad nende küljes või Robi puhul arvutis.
3. Vaadake robootikavihiku paremalt lehelt, mis seal häält teevad ning vasakult  poolt ka.
4. Nüüd minge tähevihiku E-tähe lehele ning vaadake, milliseid hääletekitajaid te leiate vasakult poolt. Elevandi häält saab siit lingilt: https://www.youtube.com/watch?v=153xbn1k2H8  Mündi mahakukkumist saate ise teha :)
5. Leidke robootika kleepsulehelt ülese sama programmipilt mis on loo all  ja kleepige see elevandi alla ja muutke elevant selle abil programmeeritud elevandiks.
6. Hakake tasapisi E lehekülge värvima ja arutage omavahel, ekskavaatori ja teiste ehitusmasinate kohta, miks nende töötamine müra tekitab (mootori hääl, kaevamise hääl jne)
7. Nüüd on aeg pöörduda tagasi robootikavihikusse, kuulata korraks pärisalligaatori häält: https://www.youtube.com/watch?v=lkwKeEDrYvU ja täita ära parempoolne töövihiku leht ühendades noodid piltidega. Kui laps küsib, mis hääled on teiste numbrite taga, siis vt. siit materjalist lk. 21: http://ase.tufts.edu/DevTech/courses/readings/WeDoIntro.pdf
8. Nüüd võiks jälle tähevihikus E-tähte vaadata, et milline see välja näeb.
9. Nüüd võtke värvipliiats ja värvige robootikavihiku tekstides kõik suured E- tähed ära, mida ülesse leiate.
10. Nüüd on hea aeg vaadata E-tähe multikat, kus ka E kirjutamist õpetatakse: https://www.youtube.com/watch?v=X8uIRP8Bqgs
11. Peale seda võtke ette natuke tüütu E-tähtede rea, aga enne võite ehitada E-tähe LEGO klotsidest või kommidest või ....
12. Ja lõpetage koos robootikamultika vaatamisega sellest, kuidas Robi häält teeb: https://www.youtube.com/watch?v=PbqFhJYWc-8


Palju õnne! Oled oma lapsega veetnud koos 1-2 arendavat tundi :)

Ei ole veel kodus tähevihikut ega robootikavihikut? Jänku-Jussi tähevihik ja robootikavihik on saadaval kõikides Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes üle Eesti ning suuremates supermarketites. Tähevihikut võid täiendada ka täheraamatu, täheDVD ja tähekaartidega. Robootikavihikut võid täiendada robootikaDVD ja robootika lauamänguga. Robootikatöövihiku lahendamine ei eelda kodus ühegi roboti ega LEGO klotside olemasolu :)

Vaata kõiki tähevihiku ja robootikavihiku ühisõppe osasid:
1. A-täht ja alligaator Robi saabumine
2. BP-tähed ja Robi mõtleb
3. DT- tähed ja Robi näeb
4. E-täht ja Robi teeb häält
5. FC-tähed ja Robi liigutab
6. GK-tähed ja Robi teab oma asendit
7. H-täht ja Robi tahab võistlusele minna

No comments: