Tuesday, March 17, 2015

UISUTAMAS - Jänku-Jussi kevadlood 3/23 raamatust "Jänku-Jussi lood 5"
Ühel kevadõhtul tuli Jassile peale suur soov uisutama minna. Ema kuulas Jassikese ära ning soovitas poisil siis vanaisale helistada, sest ta ise oli just tube koristamas ning isa oli kirjutuslaua taga hõivatud. Jass helistas ja vanaisa hakkas tulema.

Selleks ajaks, kui vanaisa kohale jõudis, oli Jussil kodutööd ära tehtud ja Jassil poiste uisusaapad välja otsitud.
"Jajah," vaatas vanaisa riides poisse, nende varustust ja arvas, et võibki siis minema hakata.
Uisuplatsil oli lapsi palju, kuid just enne seda, kui poisid jääle astuma hakkasid, kutsuti kõik korraks platsi pealt ära. Uisutama sõitis hoopis väike traktor, mis jää pealt lume ära lükkas. Kui see tehtud sai, lubati kõik uisutama tagasi.
"Vanaisa, kas uisutamine on ka sport?" küsis Jass korraga. Vanaisa oli tõeliselt üllatunud: "on küll, aga miks sa niimoodi küsid?"
Jass seletas siis, et ema ja isa lubavad neid arvuti juurde ainult siis, kui enne kõvasti sporti tehtud. Vanaisale tegi see päris kõvasti nalja, sest siis, kui tema oli väike poiss, ei olnudki arvutit või telerit. Uisutamine oli talle siis samasugune või isegi parem meelelahutus, kui tänastele lastele internet.*
Raamatu enda koos värvivihikuga leiad raamatupoest. Vt. videosirvimist raamat: "Jänku-Jussi lood 5" raamatu tutvustus ja videosirvimist värvivihik: "Jänku-Jussi lood 5" värviraamatu tutvustus

Vaata eelmist lugu: http://www.jankujuss.ee/2014/03/voililleparg-janku-jussi-kevadlood-223.html


No comments: