Thursday, March 26, 2015

SALAAGENT JASS - Jänku-Jussi kevadlood 4/23 raamatust " "Jänku-Jussi lood 5"Ühel natukene sompus laupäeval käisid Juss ja Jass kinos, koos ema ja isaga muidugi. Vaadatud film oli naljakast salaagendist, kellel kogu aeg juhtus äpardusi. Aga kõikidest nässuminekutest hoolimata suutis salaagent lõpuks ikkagi maailma pahade eest ära päästa. Jassile jättis see film nii sügava mulje, et kogu kodutee ei öelnud ta ühtegi sõna. Aga olles kord juba koju jõudnud, hakkas Jass kohe askeldama.
Kõigepealt pani Jass enesele piduliku koolivormi selga. Püksid, valge särk ja pintsak... Ennast peeglist vaadates taipas Jass, et midagi on puudu. Kikilips! Muidugi, salaagent kandis ju musta kikilipsu! Ema tegi Jassile siis laiast mustast paelast selle väga vajaliku asja juurde. Nüüd oli kõik valmis. Jass võttis vana mängupüstoli ja jooksis mööda tube vaenlaseid otsima. Mõnes kohas pidi ta ennast vaiba peale heitma, et vaenlane teda kätte ei saaks, mõnes kohas tuli hiirvagusi valvata ning lõpuks õnnestuski Jassil kaisukaru suure mängukassi juurest ära päästa!
Õhtul tuli vanaema külla, lõi Jassi nähes kaht kätt kokku ja imestas, et küll see poiss on nii väga meie presidendi moodi. Jass läks siis peegli ette vaatama ja arvas: "Ei, hoopis meie president on minu moodi. Kui tal kingade asemel plätud jalas oleks!"

*
Raamatu enda koos värvivihikuga leiad raamatupoest. Vt. videosirvimist raamat: "Jänku-Jussi lood 5" raamatu tutvustus ja videosirvimist värvivihik: "Jänku-Jussi lood 5" värviraamatu tutvustus

Vaata eelmist lugu: http://www.jankujuss.ee/2014/03/uisutamas-janku-jussi-kevadlood-323.html
No comments: