Monday, April 6, 2015

JASSI KASTIAUTO - Jänku-Jussi kevadlood 5/23 raamatust " "Jänku-Jussi lood 5"

Jussi ja Jassi koju toodi uus pesumasin. Juss ja Jass ise pesu ei pese veel, kuid neile pakkus huvi suur pappkast, millesse pesumasin pakitud oli.
"Ära seda kasti ära viska, palun," käis Jass isale peale juba ammu enne seda, kui masin kasti seest välja võetud sai. Isa lubaski kasti siis poistele alles jätta. Ainult valgeid pakkeplastikuid ei olnud ta nõus andma, sest need oleks toas imekiiresti valgeks pudiks muutunud.
"Jass, mis sa sellest teed?" tuli Juss uurima, kui Jass oli kasti kätte saanud.
"Teeme sellest laheda mänguauto!" arvas Jass.
"Tead, mis, Jass, joonistame selle peale tuled ja uksed ka, siis on nagu päris!" sattus Juss õhinasse.
"Ja lõikame selle pealt lahti ka, siis on nagu sportauto!" tuli talle veel üks mõte.
"Jah, sina lõika katus pealt ära ja las mina joonistan selle autoks!" oli Jass nõus.
Juss tõi köögist käärid ja hakkas autole kuju andma. Isegi tuuleklaasi sai niimoodi teha. Jass aga võttis välja tahvelarvuti, otsis internetist eriti ägeda sportauto pildi ja hakkas selle järgi karpi autoks joonistama.
Kui ema mõne aja pärast oma tahvelarvutile järele tuli, leidis ta poisid oma lahtise sportautoga Lõuna-Eesti rallit sõitmas. Jass hüüdis: "tuut-tuut! Pealtvaatajad, palun vabastage rada, siin toimub ralli!"

*

Raamatu enda koos värvivihikuga leiad raamatupoest. Vt. videosirvimist raamat: "Jänku-Jussi lood 5" raamatu tutvustus ja videosirvimist värvivihik: "Jänku-Jussi lood 5" värviraamatu tutvustus

Vaata eelmist lugu: http://www.jankujuss.ee/2014/03/salaagent-jass-on-423-st-toredast-loost.html

No comments: