Friday, March 21, 2014

HIIRTE TALVISED TEED "Jänku-Jussi lood 5" kevadraamatust

HIIRTE TALVISED TEED on 7/24 toredast kevadloost, mille leiad "Jänku-Jussi lood 5" kevadraamatust. Näita lapsele pilti ja loe lugu ette.

.
Hiirte talvised teed
Sulailmade tulekul ilmus lume alt nähtavale palju erinevaid asju. Juss leidis üles oma jalgpalli, Jass oma kühvlid, isa ilutulestiku rakettide osi ja ema leidis igal pool palju kulu. Kulu on see osa murust, mis sügisel või ka talvel, lume all, on ära kuivanud ja kollaseks muutunud. 
Jussi ja Jassi maakodu juures kattis kulu imeõhukese kihina muru tärkavaid rohelisi otsi. Aga mõnes kohas olid kulu sees naljakad jooned. Justnagu oleks hiiglane talvel läbi lume suure pliiatsiga muru peale niisama kritseldanud.
"Mis naljakad kriipsud need on?" päris Jass isalt. 
"Ja miks need auke täis on?" uuris Juss maapinda lähemalt.
"Poisid, kas te ei ole kunagi varem hiirte talviseid käike näinud?" üllatus isa. 
Talvel, kui õues pakane paugub, elavad hiired paksu lume all. Lumi on siis nagu paks sulejope, mille all väikesed hiired end mõnusalt tunnevad. Siin kaevavad nad oma toiduotsingutel maapinnale pikki tunneleid, mis mitmes kohas maa allagi suunduvad.
Ema oli poiste juurde tulnud, käes mitu reha.
"Kas te teate, mis neist kulukäikudest nüüd edasi saab?" küsis ta poistelt. Jass raputas pead, Juss vaatas nõutult: "ei tea!"
"Nüüd saab nii, et igaüks saab endale reha ja siis riibume kõik koos igalt poolt kulu kokku ja viime selle kompostihunnikusse!" ütles ema ja andis kõigile rehad kätte.
*
Raamatu enda koos värvivihikuga leiad raamatupoest. Vt. videosirvimist raamat: "Jänku-Jussi lood 5" raamatu tutvustus ja videosirvimist värvivihik: "Jänku-Jussi lood 5" värviraamatu tutvustus

Vaata eelmist lugu: http://www.jankujuss.ee/2014/03/kupsisetordipaev-janku-jussi-lood-5.html


No comments: