Thursday, August 22, 2013

"Jänku-Juss ja värvid" testkasutajate arvamused ja pildid

Nagu Jänku-Jussi töövihikute loomisel tavaks, on tootmisprotsessi haaratud üle Eesti erinevas vanuses testkasutajatest lapsi koos vanematega. Nad loevad tekste, hindavad ülesannete ja sisu arusaadavust ning värvivad pilte ja kontuurkaarte. Vaata kõiki testkasutajate värvitud pilte Lasteka FB spetsiaalsest fotoalbumist.
Tutvu vihiku piltide, multikate ja kontuurkaartidega "Jänku-Juss ja värvid" leheküljel.

Testkasutaja, 5.a Maiki ema kokkuvõte vihikust: Lapsele tundus vihik lõbus ja arendav. Maik ootas alati uut lugu, et värvida ja kuulata juurde jutt, kuidas üks või teine värv saada kahe värvi kokkusegamisel ja kuidas üks või teine värv mõjutavad üksteist.  Arendav selle tõttu, kuidas laps värvi nägi ja mida ta selle värviga üritas kirjeldada. Samuti värvimise oskus läks tal paremaks. Kui talle muidu sellised kunstitegemised nagu meisterdamised ja värvimised enne ei meeldinud kohe mitte, siis alates esimesest värviloo lahendamisest hakkas Maik asjaga rohkem tegelema ning meeldis väga, kusjuures siis tal see värvimine muutuski paremaks.
Kui enne värvis suvaliselt ja sokerdas niisama, siis pintsli käsitlemine ja õigesse kohta värvi lisamine tuleb tal kenasti välja nüüd.  Ise sain ka targemaks, kus üks või teine värv üksteist mõjutavad või kuidas mõjuvad.
Läbilahendamine andis juurde teadmise, mis värvi saab teiste värvide segamisel, kuidas mõjuvad ja lapsele andis kindlasti juurde parema värvimisoskuse. Värve tunneb ilusti ja oskab neid nimetada. Lõbus ja arendav vihik on!
Igal lapsel võiks ju see vihik olla, kus kirjeldatakse värve, nende saamist. Vahvad lood, saab kaarte ise värvida ja kleepsulehelt sobiv kleeps vastavale lehele panna.


Testkasutaja Pärnust Seleri ema kirjutab:
Laps on värvide segamisega nii hoogu läinud, et uuest värvikarbist on valgel värvil vaid ääred veel järgi!  Tore, et laps tunneb rõõmu “ uue maailma” avastamisest! Värviraamat oli varem pliiatsite, rasvakriitide või vildikate päralt. Nüüd pakub põnevust vesivärvidega pildi kujundamine.  Ka vanem õde on sellesse nakatunud! Olen rahul! Toas olles vaheldust arvutile!

Testkasutaja Seleri Pärnus KOLLASE loo kontuurkaarti värvimas
Testkasutaja Tallinnast Raiharti ema Pille kirjutab: Kuna poiss nagunii värvib neid ja ootab pikkisilmi uut vihikut liitusin heameelega selle testimistiimiga. Raihart on siis peaaegu 5 aastane ja tänu Jussi vihikutele hakkas alles joonistama.Nii ,et alati pole täiuslikud pildid aga ta püüab elu eest.
Testkasutaja Raihart PUNASE loo kontuurkaarti värvimas.
Keili ema Tiina kirjutab: meie Keiliga(4a) proovisime ka kontuurkaarti värvida, värvid polnud veel kuivanud, kui juba preili palus pilti teha. Ülemine siis Keili pilt ja alumine emme pilt.
Keili KOLLASE kontuurkaarti värvimas

Testkasutaja Ivari Valgast vanem õde Natalija kirjutab: Väga lõbus tuli välja see sinise värvi lehekülg! Vennale väga meeldis!
Ivar SINISE värvitud kontuurkaardiga
Testkasutaja Maiki ema Maris kirjutab: väga OK, üsna kerge, arusaadav jutt ja tekst lihtne ja mummud värvilise teksti sees on hea lahendus. Ma ise lugesingi nende mummude järgi automaatselt, värvi enda nimetust kirjas ei pannud tähelegi. Maik tunneb värve ja näpuga näitas ka peale ning nimetas järgi.
Testkasutaja Maik Viljandist ROHELISE loo kontuurkaarti värvimas.


Testkasutaja 12.a Triinu-Liis kirjutab: minu arust väga huvitav ja kasulik raamat. Isegi minu, suure lapse jaoks.
Testkasutaja Raiharti ema: Seda sinist me segada kahjuks ei saand,kõik valge segati juba mustaga ja sinine kollasega.
Homme lähme jälle uusi värve varuma :) .Siiani poiss ise väga rahul aga ,et seal paadi juures võiks üks röövkala kah olla .Ise ta seda polnud nõus pildile joonistama 

No comments: