Friday, October 19, 2012

Jänku-Jussi numbriraamatu testkasutaja ema Merike kirjutab...


Osalesin Jänku-jussi numbriraamatu valmimisel teskasutajana koos oma 4- aastase pojaga . Kogemus oli väga huvitav! Poeg teadis, et igal õhtul, kui ta lasteaiast koju tuleb, näitab emme talle uut Jänku-Jussi multikat ja loeb ette uue jutu numbriraamatust! Ja sellega harjus ta väga ära!  :)
Eriti meeldisid  talle pildimängud! Testkasutajaks olemise ajal hakkas minu poeg ilmutama väga suurt huvi numbrite ja arvutamise vastu. Ta tahtis  igal võimalikul hetkel numbreid kirjutada, osad küll peegelpildis , aga ikkagi! Ta õppis selgeks liitmise-lahutamise 10 piires, oskab loendada. Hommikuti lasteaeda minnes, võtab  ta alati oma vihiku kaasa, kuhu siis numbreid ja tähti kirjutada! Tähtede õppimisel oli meile  samuti abiks Jänku-Jussi täheraamat!
 Lemmiklooks oli tal 128 sentimeetrit! See oli väga lahe, kui nad pärast multika vaatamist siis õega kahekesi seina ääres seisid. Poeg hõikas: "Emme, mõõda meid ära, kumb on pikem!!?"  Õde on 10 aastane ja ilmselgelt vennast pikem! Muidugi ma mõõtsin nende pikkused ära, aga  peale selle mõõdeti meil kodus ära  ka kõik kapid, uksed ja riiulid!!! 
On näha, et minu poeg on  muutunud asjalikumaks, oskab asju võrrelda, asju jagada (sealhulgas ka õega komme jagada) ja muidugi mõõta!
Suured tänud Teile  Jänku-Jussi numbri-ja tähelugude eest!!! Järgmine raamat võiks olla Jänku-Jussi matemaatika!!!! ;)
Tervitades, Merike ja Hendrik

No comments: