Tuesday, July 10, 2012

Jänku-Jussi täheraamatu 3.a testkasutajate ema Julia räägib...


3.a Oscar Helmut ja Tobias Louis
Jänku-Jussi täheraamatu testkasutaja Julia, 3.a Oscar Helmuti ja Tobias Louisi ema kirjutab:
Katsetasin laste peal tähelugusid selliselt, et kõige pealt vaatasime filme, sest Jänku Juss on ju ammu nende lemmik. Seejärel trükkisin pildid ja teksti välja ja mõned päevad hiljem lugesin seda sama asja neile õhtul enne magamaminekut.
Huvi kasvas iga korraga.
Eelkõige meeldis neile ise leida asju, st pildilt ära tunda ahvi, aabitsat jne.  Ükskord kuulsin kui mu väike poeg mängis ja omaette rääkis: "Leia uks" ja vastas"Tubli!"
Ühel õhtul lugesime U tähe kohta ja siis mängisid lapsed kaasa ja ütlesid, et neil ei tule und, lugesid lambaid, aga ei miskit, siis palusid mult villaseid sokke ja lõpuks hea une piima, muidugi meega! :) oli hästi vahva!
Lisaks sellele ütles minu kolmene, peagi neljaseks saav poeg ühel hommikul vannitoas vapralt: "Rongi rattad ragisevad!" nii et Jänku Juss mõjub igati hästi ja ka meie lapsed teevad nüüd tublisti vahet ekskavaatoril ja eskalaatoril!
Samas pean ütlema, et nad on veel natukene väikesed (3, pea-aegu 4 aastased) selleks, et tähed korralikult meelde jääks, seega pole me tähtede kirjutamist veel jõudnud harjutada. Ja kohati on tekstid ka neile natuke pikad.
Kasutasin paralleelselt veel üht teist täheraamatut, see on selle aasta alguses ilmunud Riina Kasser, Ave Teeääre "Täheraamatut" ja see meeldis neile ka väga.
Kokkuvõttes: õnnestunud tegevus.

Loe ka teiste testkasutajate arvamusi: 
Vaata videot lasteaiakasvataja Lea arvamusega. Loe, mida arvavad 7.aastase lapse ema Eve. , 3.aastase poja ema Kaili. , 2.aastase tütre ema Inga , 3.a tütre ema Evely ja 2.a poja ema Jaanika , kes on kõik täheraamatut kasutanud.

No comments: