Friday, November 4, 2011

Uue aasta vastuvõtt. "Jänku-Jussi lood 4" kaheksas pilt ja lugu

"Jänku-Jussi lood 4"  8/23 loos võetakse uut aastat vastu koduõuel ilutulestikku lastes. Lapsed on natuke eemal, sest rakettide süütamine ei ole laste töö. Vaata meie püsifännide jutukesi FB leheküljelt.
"Jänku-Jussi lood 4" raamatu ja värviraamatu esitlus on juba detsembri alguses, registreeru kohe: http://www.lastekas.ee/esitlus 
 

Kirjuta selle pildi põhjal väike jutuke ( 5-10 lauset) lasteka Facebooki fännilehele  või siiasamasse postituse kommentaariks (lisa ka nimi,vanus).
Väikese lapse eest paneb loo kirja ema või isa või..
Kui kõigi 23 pildi kohta jutukese teed, saad kingiks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu, kus needsamad pildid värvimiseks sees. Kui alustad täna, kirjuta kaheksa lugu: tänane ja eelmised. Vaata võistluse kohta lähemalt: http://www.jankujuss.ee/2011/10/janku-jussi-lood-4-jutuvoistlus.html

5 comments:

Anonymous said...

Taname huvitava blogi

kertu said...

Täna on natuke kurb, ja samas ka pidulik päev, ütles ema Jussile ja Jassile vana aasta viimasel päeval hommikusöögilauas. "Miks?" küsisid mõlemad seepeale. "Sest täna saadame me ära ühe õnneliku aasta, ja võtame vastu teise, loodetavasti samti õnneliku aasta", ütles ema. Kui Juss ja Jass ärkasid lõunaunest said nad teada, et täna tohivad ka lapsed kaua üleval olla, sest täpselt südaööl lastakse kauaoodatud ilutulestikku ja värvilisi rakette, mida poisid nii väga ootasid. Milline ilus õhtu ootas ees..

karl said...

Vana aasta viimane päev oli kätte jõudnud. Juss ja Jass teadsid juba ammu, et kui nad täna päeval pikema lõunauinaku teevad, lubavad ema ja isa ka neil uue aasta vastuvõttu tähistama jääda ja öösel kaua üleval olla. Kui päevane uinak tehtud, otsiti koos isaga üles värvilised raketituutud, mis Jõuluvana oli neile toonud, ja uue aasta vastuvõtt võiski kl. 12 südaöösel vääriliselt alata. Küll oli tore kaua üleval olla, ja nii rõõmsas seltskonnas pealegi! UUs aasta sai perekeskis õnnelikult vastu võetud.

Karokas said...

Karoliine Tiik.

Kätte on jõudnud vana aasta viimane päev. Juss ja Jass olid räämsad sest siis nad saavad ilutulestikke lasta. Neil oli suur tuhin sees. Nad terve päeva muutkui pärisid ja pärisid kuna rakette minnakse laskma. nad pärisid niikaua kui nad juba läksid. Ilutulestikud olid ilusad seal oli palju ilusaid värve. Juss ja Jass said säraküünlaid põletada. Kui nad läksid tuppa siis astusid meessoost pereliikmed enne. Räägitakse,et see toob perele õnne. Edasi võrti kohe kala ampsu ja katsuti raha. Raha katsumine pidi palju raha juurde tooma ja kala söömine pidi ka õnne tooma.

indrek5a said...

käes oligi aasta viimane päev.ema vaaritas taas kõike head õhtuseks söömaajaks. Õhtusöögi ajal meenutasid kõik häid mälestusi eelnevast aastast. kõigil oli väga tore ja naerdi palju kõik koos.juss ja jass ootasid väga et saabuks kesköö.une peletamiseks käisid poisid vahepeal säraküünaödega ümber maja jooksmas. peagi oligi kell 00.00 . koos mindi õue ja isa laskis ka oma õuelt mõned rakettid taeva poole. see kõik oli nii ilus ja kestis päris kaua. poisid hõiskasid head uut aastat,head uut aastat ja kallistasid oma ema ja isa.