Thursday, November 3, 2011

Tuulerõuged. "Jänku-Jussi lood 4" seitsmes pilt ja lugu

"Jänku-Jussi lood 4"  7/23 loost räägib sellest, kuidas Jänku-Juss koolivaheajaks tuulerõugetesse jäi ja ega ka Jass sellest täpilisest haigusest ei pääsenud. Vaata meie püsifännide jutukesi FB leheküljelt.
 

Kirjuta selle pildi põhjal väike jutuke ( 5-10 lauset) lasteka Facebooki fännilehele  või siiasamasse postituse kommentaariks (lisa ka nimi,vanus).
Väikese lapse eest paneb loo kirja ema või isa või..
Kui kõigi 23 pildi kohta jutukese teed, saad kingiks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu, kus needsamad pildid värvimiseks sees. "Jänku-Jussi lood 4" raamatu ja värviraamatu esitlus on detsembri alguses, registreeru kohe: http://www.lastekas.ee/esitlus Kui alustad täna, kirjuta seitse lugu: tänane ja eelmised. Vaata võistluse kohta lähemalt: http://www.jankujuss.ee/2011/10/janku-jussi-lood-4-jutuvoistlus.html

4 comments:

kertu said...

Oli hommik nagu hommik ikka, kuid Juss tundis end täna ärgates kuidagi teisiti. Jussi nahal oli punane sügelev lööve. Kui ema teda hommikul sellisena koos kuuma peaga nägi, oli emal selge, et järgmised päevad peab Juss istuma toas, ja ravima tuulerõugeid. Jussile tegid mõnes mõttes punasest olekust roheliseks tehtud täpikesed isegi nalja, kuid kurb oli ikkagi, et sõpradega kohtuda ei saanud.

karl said...

Ühel hommikul ärkas Juss punatäpilisena, palavikuga, ja üle keha sügeledes. Kui ema teda hommikul sellisena nägi, oli selge, et koolivaheaeg ei alanud just kõige rõõmsamalt. Tuulerõuged olid neile külla tulnud, ja ega nüüd Jassilgi neist pääsu pole, ohkas ema, see ju nakkushaigus. Punastest täppidest said õige pea läbi ema hoolitsevate käte rohelised. Briljantrohelised, nagu ütles ema määritud rohu kohta.

Karokas said...

Karoliine Tiik.

Oli ilus kevadine päev. Talv oli just läbi saanud. Ühel hommikul ärkas Juss ülesse. Ta sügeles hirmsasti ja oli täpiline. Juss jooksis ema juurde,et temalt küsida mis see on. Ema ütles,et tal on tuulesõuged. Juss mõtles, et see on mingi hirmus haigus, kuid siis ema seletas et see ei ole hirmus haigus. Ema pani jussi punnidele joodi peale. Juss sai terveks paari päeva pärast aga siis tulid tuulerõuged Jassile. Ema pani jassile ka joodi peale. Paari päeva pärast oli ka Jass terve.

indrek 5a said...

hommikul ärgates märkas jass et juss on kuidagi haiglane ja kohe väga väga täpiline. jass kutsus ema, kes sai kohe aru et jussil on tuulerõuged.ema käis kiirelt köögis ja tõi mingit rohelist vedelikku ja tegi jussi täppid roheliseks. juss oli nagu roheline lepatriinu, naeris jass.