Friday, November 11, 2011

Talvine kooliminek. "Jänku-Jussi lood 4" kolmeteistkümnes pilt ja lugu

"Jänku-Jussi lood 4"  13/23 loos saame teada, et pimedal talvehommikul kooliminek on selline natuke
ohtlik seiklus: katuseräästas varitsevad jääpurikad ning möödakihutavad autod piritsivad lörtsi. Tuleb
olla väga ettevaatlik! Vaata meie püsifännide jutukesi FB leheküljelt.
"Jänku-Jussi lood 4" raamatu ja värviraamatu esitlus on juba detsembri alguses, registreeru kohe:
http://www.lastekas.ee/esitlus

Kirjuta selle pildi põhjal väike jutuke lasteka Facebooki fännilehele  või siiasamasse postituse
kommentaariks (lisa ka nimi,vanus).
Väikese lapse eest paneb loo kirja ema või isa või..
Kui kõigi 23 pildi kohta jutukese teed, saad kingiks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu, kus needsamad
pildid värvimiseks sees. Kui alustad täna, kirjuta kolmteist lugu: tänane ja eelmised. Vaata võistluse
kohta lähemalt: http://www.jankujuss.ee/2011/10/janku-jussi-lood-4-jutuvoistlus.html

4 comments:

kertu said...

Talvised hommikused kooliminekud kujunesid üsna tihti ettearvamatuks. Kord ei läinud isal külmaga auto käima, kord oli auto öö jooksul sadanud lumest lumevangi jäänud, ja tuli labidas appi võtta, küll olid muud mured. Täna oli üks päev sellistest. "Aega võttis, aga asja sai", ütles isa lõpuks, võime liikuma hakata" "Eks talvel ole ikka oma võlud ja valud", muigas ema seepeale.

karl said...

Talvised kooliminekud olid teinekord väga rasked. Kuna koolimaja oli Jussi ja Jassi majast üsna kaugel, sõidutas nad isa hommikuti sinna autoga. "No mina hakkan küll varsti suuskadega koolis käima", ütles Juss, kui nägi öö jooksul sadanud lumekuhja, ja selle alla mattunud autot. Isal ei jäänud muud kui labidas kätte võtta, ka Juss ja Jass tõid oma väiksed lumelabidad, ja asusid isale appi. Kuidas küll suudab üks selline kerge asi nagu lumi teinekord nii raskeid probleeme tekitada, ei mõistnud Juss.

Karokas said...

Karoliine Tiik.

Juss läheb kooli autoga. Ühel talvepäeval oleks juss peaaegu kooli ilinenud,sest isa pidi ta autoga kooli viima aga auto ei läinud käima. Isa proovis ja proovis aga sellest ei olnud kasu. Juss ütles isale et lähme jala siis. Isa oli nõus. Teepeal rääkis Juss isaga igasugustest asjadest mis koolis oli juhtunud.Juss jõudis kooli viimasel minutil. Juss veel lehvitas isale ja oligi juba kooli uksest sisse astumas. Koolis rääkis Juss kõigile miks ta peaaegu hilines.

indrek 5a said...

hommikul ärgates oli õues kõva külm ja isa tegi jussile ettepaneku kooli minna autoga.juss vaatas aknast välja ja ei näinud autot kuskil.oli vaid suured lume kuhjad. juss oli otsustanud ja ütles isale et sul ju pole autot enam. isa ehmus ja vaatas õue ja tõesti autot polnud.isa ruttas õue kaevas auto välja ja sõit võis kooli alata. autosse istudes ja käivitades ei läinud auto käima. juss teatas et lähme ikka jala ja nii tehtigi.ilus jalutuskäik hommikul tegi isa ja jussi päeva hulga rõõmsamaks.