Wednesday, November 2, 2011

Soome kelk. "Jänku-Jussi lood 4" kuues pilt ja lugu

"Jänku-Jussi lood 4"  6/23 loost jätkab Jänku-Jussi jõulukinkidega. Oh üllatust, soome kelguga kelgutamine käib ju hoopis teistmoodi, kui tavalisega.  Vaata meie püsifännide jutukesi FB leheküljelt.

Kirjuta selle pildi põhjal väike jutuke ( 5-10 lauset) lasteka Facebooki fännilehele  või siiasamasse postituse kommentaariks (lisa ka nimi,vanus).
Väikese lapse eest paneb loo kirja ema või isa või..
Kui kõigi 23 pildi kohta jutukese teed, saad kingiks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu, kus needsamad pildid värvimiseks sees. "Jänku-Jussi lood 4" raamatu ja värviraamatu esitlus on detsembri alguses, registreeru kohe: http://www.lastekas.ee/esitlus Kui alustad täna, kirjuta kuus lugu: tänane ja eelmised. Vaata võistluse kohta lähemalt: http://www.jankujuss.ee/2011/10/janku-jussi-lood-4-jutuvoistlus.html

3 comments:

kertu said...

Üle mitme päeva oli hommikul ärgates maa korralikult valge ning Juss ja Jass otsustasid minna talverõõme nautima. Kuna suusad olid vaid ühel, ja uisutamiseks tuju polnud, pakkus ema välja kelgutamise mõtte. "Võtke Soome kelk ja tehke üks korralik kelgusõit", soovitas ema. "Aga meil pole ju ühtegi Soomest ostetud kelku", vastasid lapsed seepeale. Seejärel seletas isa lastele, kust on tulnud väljend "soome kelk".

karl said...

"Ema, aga mis Jõuluvana Sulle tõi"? küsis Juss, kui kõik olid oma kingikotid lahti harutanud. "Kas tõesti mitte midagi? Sa oled ju nii hea ja tubli ema, kas Jõuluvana unustas Su tõesti sel aastal ära?" "Oh, ei, muigas ema, minu kingitus oli lihtsalt nii suur, et Jõuluvana jättis selle sedakorda esikusse". Teist korda ei pidanud seda enam ütlema, poisid oli sedamaid püsti, ja kiiremini esikus kui kunagi varem."Ohhoo, see on ju tõukekelk", imestas Jass. "Jah, see on ehtne soome kelk, võite minna sellega homme proovisõitu tegema". Ka seda ei pidanud poistele järgmisel hommikul enam meelde tuletama. Vahva oli see soome kelk!

Karokas said...

Karoliine Tiik.

Oli ilus talve päev. Juss ja Jass otsustasid minna kelgutama. Nad mõtlesid millist kelku võtta millega saab kahekeisti sõita. Nad küsisid emalt nõu. Ema ütles, et võtke soome kelt sellega saate kahekeisti sõita. Juss ja Jass võtsidki soome kelgu ja nad lõbutsesid sellega. Neil oli nii lõbus, et nad unustasid ära koju minna. Nad sõitsid ja sõitsid kuni ema tuli neid koju kutsuma. Juss ja Jass sõitsid ka edaspidi selle kelguga sest see oli kõige lõbusam kelk sellega sai palju nalja. Poisid kordasid koguaeg, et kõige lahedam kelk on soome kelk!!