Tuesday, November 1, 2011

Raketid ja helikopterid. "Jänku-Jussi lood 4" viies pilt ja lugu

"Jänku-Jussi lood 4" viies kahekümne kolmest loost räägib Jänku-Jussi jõulukinkidest. Üheks kingituseks oli ka toas ringi lendav helikopter.  Vaata meie püsifännide jutukesi FB leheküljelt.

Kirjuta selle pildi põhjal väike jutuke ( 5-10 lauset) lasteka Facebooki fännilehele  või siiasamasse postituse kommentaariks (lisa ka nimi,vanus).
Väikese lapse eest paneb loo kirja ema või isa või..
Kui kõigi 23 pildi kohta jutukese teed, saad kingiks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu, kus needsamad pildid värvimiseks sees. "Jänku-Jussi lood 4" raamat ja värviraamat ilmuvad detsembri alguses. Kui alustad täna, kirjuta viis lugu: tänane ja eelmised. Vaata võistluse kohta lähemalt: http://www.jankujuss.ee/2011/10/janku-jussi-lood-4-jutuvoistlus.html

4 comments:

kertu said...

Juss ja Jass olid juba ammu soovinud, et jõuludeks saaks oma mängutuppa ühe uue vahva helikopetri või lennuki,sest mänguatosid oli juba niigi palju, ja et vana-aasta öösel saaks korralikult rakette lasta. Kuid nii suurt ja uhket ning puldiga juhitavat helikopterit, kui Jõuluvana kotist välja tuli, poleks kumbki neist osanud oodata. Küll oli poistel palju rõõmu!

karl said...

Kui Jõuluvana oli selleks korraks jälle teele saadetud ja aasta pärast tagasi kutsutud, algas lastel põnev kinkide avamistegevus. Leiti maiustusi, sooje sokke, mänguautosid, huvitavaid lauamänge...ja oh üllatust, ka täpselt see, mille soovist Jõuluvanale kirjas teada oli antud. Kingikotist tuli nimelt välja eriti võimas helikopter, mida sai puldiga mööda tuba ringi lennutada, ja raketid, mida vana-aasta õhtul lasta. Ainult et pakikesele, kus raketid sees, oli peale kirjutatud Jussi ja Jassi isa nimi. Kõik olid rahul.

Karokas said...

Karoliine Tiik.

Juss mängis oma helikopteriga mis ta jõuluvanalt sai. Jass aga mängis mudelautotega. Jass tahtis nüüd saada puldi raketti sest siis ta saab Jussiga mängida koos. Jass läks ema juurde ja küsis:" Emme, kas ma saaksin omale puldi raketi?" Ema ütles talle, et muidugi saad kui sa oma raha kogud ja ostad. Jass läks kohe oma rahakassa juurde ja vaatas kui palju tal seda on. Seal oli täpselt 10€. Jass läks ema juurde andis raha emakätte ja ütles, et lähme nüüd ostma. Ema ja Jass läksid. Jass nägi ühel vaateaknal seda raketti aga see maksis 15€. Jass läks koos emaga koju tagasi ja ta oli väga kurb ja rääkis oma jutu Jussile. Juss oli hea vend ta andis Jassile 5€ juurde. Nüüd ütles ema, et mminge ostke siis see kahekeisti ära mul ei ole praegu aega. Juss ja Jass läksid seda ostma. Koju jõudes mängisid mõlemad oma puldi mänguasjadega. Jass oli väga tänulik, et Juss talle 5€ andis. Ja nad mängisid väga sdõbralikult vahetasid vahepeal,et lõbusam oleks.

indrek 5a said...

jõulu hommikul olid kõik väga õhinal. ema vaaritas köögis õhtuks jõulusööke.Kogu maja oli jõululõhna täis.Isa koos jussiga käisid metsast kuuske toomas. Kodus pandi kuusk püsti ja hakkati kõik koos ehtima.Kuusk ehitud ja pidulik söömaaeg olnud mindi kiriku kõik koos.kirikust koju jalutades nägid juss ja jass et nende kodu poole lähevad hobuse ja saani jäljed.Poisid aimasid kohe et neil on käinud külas jõuluvana.