Monday, November 21, 2011

Postkontoris käik. "Jänku-Jussi lood 4" üheksateistkümnes pilt ja lugu

"Jänku-Jussi lood 4"  19/23 läheb Jass isaga postkontorisse kaasa, aga teel kohtab ta vana auruvedurit.
Jassile meeldivad vanad masinad väga! Vaata meie püsifännide jutukesi FB leheküljelt.
"Jänku-Jussi lood 4" raamatu ja värviraamatu esitluse kohta vaata:  http://www.lastekas.ee/esitlus

Kirjuta selle pildi põhjal väike jutuke ( 5-10 lauset) lasteka Facebooki fännilehele  või siiasamasse
postituse kommentaariks (lisa ka nimi,vanus).
Väikese lapse eest paneb loo kirja ema või isa või..
Kui kõigi 23 pildi kohta jutukese teed, saad kingiks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu, kus needsamad
pildid värvimiseks sees. Kui alustad täna, kirjuta üheksateist lugu: tänane ja eelmised. Vaata võistluse
kohta lähemalt: http://www.jankujuss.ee/2011/10/janku-jussi-lood-4-jutuvoistlus.html

4 comments:

kertu said...

Ühel talvepäeval pidi isa minema postkontorisse margi järele. Kuna Jassil ei olnud ka sel hetkel suurt miskit teha, palus ta isalt luba endaga kaasa minna. Tee peal nähti muuhulgas isegi vana auruvedurit. Jussile meeldisid vanad masinad väga, eriti nende tsuh-tsuh-tsuh. Postkontoris märkas Jass rongiteemalist kleepsudelehte, mida isa ei pidanud paljuks tema meeleheaks osta.

karl said...

Ühel hommikul oli isal vaja üks kiri posti viia. Postkast oli küll kodu lähedal, kuid viimasel hetkel avastas isa, et postmarki kodus polegi. Seega tuli ette võtta pikem jalutuskäik postkontorisse. Jass pakkus end seltsiks. Ja oh imet, tee peal nähti isegi üht auruvedurit. "No küll on vahva", et ma kaasa tulin, rõõmustas Jass, kes oli suur vanade masinate austaja.

Karokas said...

Kui Juss koolist tuli ütles ta kohe isale, et ta sai uue kirjasõbra omale ja luges kirja kohe ette. Nüüd läks ta kohe kirja vastu kirjutama. Kui kiri oli valmis ütles Juss isale, et kas ta saab selle homme posti viia mul ei ole aega. Isa oli nõus ja Jass ütles ka kohe:" Mina ka, Mina ka." Järgmisel päeval läks isa seda kirja posti viima ja võttis Jassi kaasa. Nad läksid natuke lühemat teedpidi ja seal oli raudtee. Just siis kui Isa ja Jass sinna jõudsid tuli ka rong. Nad lasid rongil mööda minna ja läksid edasi. Kui kiri oli teele saadetud läksid isa ja Jass koju tagasi. Varsti sai Juss juba uue kirja ja see mille ta vastu kirjutas selle ta viis nüüd ise.

indrek 5a said...

Ühel päeval tegi jänku isa ettepaneku minna tutvuma mis postkontoris tehakse.nii võetigi koos ette jalutuskäik postkontorisse. tee peale jäi ka vana raudtee kus seisis ka vana rong ise rääkis jussile miks see rong seal veel ikka seisab.järgmine peatus oligi juba postkontor kus võeti jänkud lahkesti vastu ja näidati tööd mis seal tehakse.