Friday, November 25, 2011

Maavanavanemail külas. "Jänku-Jussi lood 4" kahekümne kolmas pilt ja lugu

"Jänku-Jussi lood 4"  23/23 maavanavanemail on maja lähedal üks sügav org, mille kaldad on  kevadpäikese käes väga libedaks muutunud.  Seal saab kelgutamise asemel jopetada! Vaata meie püsifännide jutukesi FB leheküljelt.
See on "Jänku-Jussi lood 4" uue raamatu jutuvõistluse viimane pilt! Võistlusel saad osaleda kuni 1.detsembrini sh. Kui kõik 23 lugu on valmis, saada oma postiaadress värviraamatu kättesaamiseks info@jankujuss.ee Tule päris raamatu esitlusele ka: http://www.lastekas.ee/esitlus

Kirjuta selle pildi põhjal väike jutuke ( 5-10 lauset) lasteka Facebooki fännilehele  või siiasamasse
postituse kommentaariks (lisa ka nimi,vanus).
Väikese lapse eest paneb loo kirja ema või isa või..
Kui kõigi 23 pildi kohta jutukese teed, saad kingiks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu, kus needsamad
pildid värvimiseks sees. Kui alustad täna, kirjuta kakskümmend kolm lugu: tänane ja eelmised. Vaata
võistluse
kohta lähemalt: http://www.jankujuss.ee/2011/10/janku-jussi-lood-4-jutuvoistlus.html

2 comments:

kertu said...

Juss ja Jass olid pärast kevadise koolivaheaja lõppu veetmas nädalavahetust maavanemate juures. Maja lähedal oli üks väike oruke, kust ikka talviti kelguga alla armastati lasta. Märtsipäikese käes oli see üsna sulaks muutunud. Kuigi kelku enam välja polnud mõtet tuua, oli liulaskmise soov lastes endiselt. Kelgutamise asemel avastasid lapsed uue tegevuse -jopetamise ehk jope oli abivahendiks, millega sdakorda alla lasti. Pärast olid riided küll märjavõitu, kuid lapsed õnnelikud.

Karl said...

Juss ja Jass olid taas külas maavanemail. Õues hullates avastasid nad, et kevadpäike oli maja lähedal asuva kelguoru muutnud üpris libedaks. "Siin saab ju jopetada", hüüdis Juss vennale. "Mis see tähendab?, küsis too vastu. No jopetamine on nagu kelgutamine, aga natuke libedam, ja seda saab edukalt teha tavalise jopega, kelku pole selleks vajagi" hüüdis Juss, ja näitas esimese jopetamise vennale ette.