Tuesday, November 15, 2011

Lumevangis. "Jänku-Jussi lood 4" kuueteistkümnes pilt ja lugu

"Jänku-Jussi lood 4"  16/23 jääb Jussi pere maale sõites lumevangi. Lund sajab nii palju, et maakodu
lähedal ei pääse auto enam paksust lumest läbi: ei edasi ega tagasi. Naabrionu tuleb traktoriga appi ja
lumest pääseb vabaks nii Jussi koduhoov kui ka auto.  Vaata meie püsifännide jutukesi FB leheküljelt.
"Jänku-Jussi lood 4" raamatu ja värviraamatu esitluse kohta vaata:
http://www.lastekas.ee/esitlus


Kirjuta selle pildi põhjal väike jutuke lasteka Facebooki fännilehele  või siiasamasse postituse
kommentaariks (lisa ka nimi,vanus).
Väikese lapse eest paneb loo kirja ema või isa või..
Kui kõigi 23 pildi kohta jutukese teed, saad kingiks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu, kus needsamad
pildid värvimiseks sees. Kui alustad täna, kirjuta kuusteist lugu: tänane ja eelmised. Vaata võistluse
kohta lähemalt: http://www.jankujuss.ee/2011/10/janku-jussi-lood-4-jutuvoistlus.html

4 comments:

kertu said...

Oli järjekordne kaunis nädalavahetus, kui Jussi pere pidi minema oma maakoju. Linnast välja sõites ei osanud aga isa aimatagi, milline lumetorm on maalt läbi käinud. Teed olid lükkamata, ja auto oli jäänud ootamatult lumevangi. "Oot-oot, aga mul on ju naabrimehe telefoninumber, ja temal on traktor ning lumesahk, tema saab meid kindlasti aidata. Lõpp hea, kõik hea.

karl said...

Oli laupäevahommik ning Jänku Jussi peret ootas ees sõit maakoju. Sinna jõudes oli aga näha, et sealsed teed on lumevangis ja lükkamata. Ka nende auto oli seetõttu sattunud lumevangi, ja ikka üsna korralikku. Väikse lumelabidaga, mis isal auto peal, polnud siin midagi teha. Õnneks meenus aga emale, et lahkel naabrionul Lembitul on ju lumesahaga traktor. Mõeldud-helistatud. Poole tunni pärast olid puhtad nii sissesõidutee kui ka maakodu hoov, naabrimees kutsuti aga sisse sooja teed ning koduseid pirukaid maitsma.

Karokas said...

Karoliine Tiik.

Oli vaheaeg. Lund sadas ja Juss ja Jass mängisid õues lumesõda. Pere otsustas minna linna puhkama. Mis otsustatus see tehtud. Nad puhkasid pühapäevani. Koju minnes ei teadnud nad et lumetorm oli kõikjalt lääbi käinud. Nad ei saanud hotelli uksest välja sest lumi oli paksult ees.Nad pidid ootama niikaua kui ukse eest lumi ära lükati. Koju jõudes oli ka nende ukse ees lumi. Poisid läksid kohe kaevama et see ukse eest ära saada. Nii ka nende päev möödus. Lõpuks said nad ikkagi tuppa ja Juss ja Jass hakkasid õppima ja homme rääkisid nad kõigile oma päevast.

indrek 5a said...

Oli esmaspäeva hommik ja taas oli jussil ees koolipäev. hommikul ärgates vaatas juss õue ja ohh imet aknast vaatas talle vastu lumesein. öösel oli lund nii palju sadanud et maja oli pooleldi lume all.juss läks ajas ema ja isa üles ning rääkis mis oli juhtunud.isa tõmbas riided selga ja läks olukorda hindama.tagasi tulles teatas ta et täna oleme me kumevangis ega saa kooli ega tööle nii kaua kui sahk tuleb meid päästma.