Thursday, November 17, 2011

Koomiksite meisterdamine. "Jänku-Jussi lood 4" seitsmeteistkümnes pilt ja lugu

"Jänku-Jussi lood 4"  17/23 on Jass valmis meisterdanud vahva tomatipoisi koomiksi. See ei anna aga
Jussile kuidagi rahu ning Juss otsustab nooremast vennast veelgi lahedama koomiksiraamatu
meisterdada.  Vaata meie püsifännide jutukesi FB leheküljelt."Jänku-Jussi lood 4" raamatu ja värviraamatu esitluse kohta vaata:
http://www.lastekas.ee/esitlus


Kirjuta selle pildi põhjal väike jutuke ( 5-10 lauset) lasteka Facebooki fännilehele  või siiasamasse
postituse kommentaariks (lisa ka nimi,vanus).
Väikese lapse eest paneb loo kirja ema või isa või..
Kui kõigi 23 pildi kohta jutukese teed, saad kingiks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu, kus needsamad
pildid värvimiseks sees. Kui alustad täna, kirjuta seitseteist lugu: tänane ja eelmised. Vaata võistluse
kohta lähemalt: http://www.jankujuss.ee/2011/10/janku-jussi-lood-4-jutuvoistlus.html

4 comments:

kertu said...

Jass tuli lasteaiast koju teatega, et õppis täna koomikseid tegema. Ta oli joonistanud laheda tomatikoomiksi. Jass kurvastas, et tema lasteaiarühm sellist tööd polnud kunagi teinud, ja koolis pole miskit koomiksitest räägitud. See andis aga Jussile tõuke teha oma kätega valmis üks vahva kurgikoomiks.

karl said...

Jussil oli ühel laupäeval väga igav. Nii igav, et otsustas üle pika aja võtta kätte paberi ja pliiatsi. Kuna mistahes tavaline pilt tundus talle igav, tuli tal äkki mõte kätt proovida koomiksimeistrina. Ja kuna taustal mängis telekast üks rääkivate köögiviljade multikas, ei olnud ka teemaga pikka mõtlemist. Mõne aja pärast liitus temaga ka Juss ning peagi oligi päev lõunas, ning ema ja isa kutsusid sööma. Ka ema oli just köögiviljadest miskit maitsvat valmistanud.

Karokas said...

Karoliine Tiik.

Juss pidi järgmiseks kunstitunniks tegema koomiksi. Kogu kodutee ta mõtles mille teemalist teha. Lõpuks otsustas ta, et ta teeb ühe tibu kohta. Kodus aitas teda ema. Jussil tuli koomiksile 15 lk-d. See tuli ilus. Järgmine päev tuli Juss koju ilusa viiega. Lähenema hakkas kevadlaat. Juss mõtles mida teha ja otsustas, et ta teeb koomikseid ja hakkab müüma. Ta tegi kokku 20 koomiksit. Laadalt jäi aint 1 koomiks alles.

indrek 5a said...

jussile anti koolis ülesandeks teha ise koomiks. teemaks pidi olema tervislik toitumine. koju minnes läks juss köögi ja kutsus jassi endale appi.poisid võtsid oma koomiksi tegelasteks kurgi ja tomati.koos mõeldi naljakas lugu ja joonistasid pildid.kui koomiks oli valmis näitasid poisid emale isale ka seda. ema isa lugesid ja naersid ning kiitsid et poisid nii vahva asjaga hakkama said