Monday, November 7, 2011

Koolivaheaja suusatamine. "Jänku-Jussi lood 4" üheksas pilt ja lugu

"Jänku-Jussi lood 4"  9/23 loos veedavad Juss ja Jass koolivaheaega maakodus. Seekord on seal aga selline lumeuputus, et kelgutamine ei olegi nii lihtne kui alguses tundub. Vaata meie püsifännide jutukesi FB leheküljelt.
"Jänku-Jussi lood 4" raamatu ja värviraamatu esitlus on juba detsembri alguses, registreeru kohe: http://www.lastekas.ee/esitlus 
 

Kirjuta selle pildi põhjal väike jutuke ( 5-10 lauset) lasteka Facebooki fännilehele  või siiasamasse postituse kommentaariks (lisa ka nimi,vanus).
Väikese lapse eest paneb loo kirja ema või isa või..
Kui kõigi 23 pildi kohta jutukese teed, saad kingiks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu, kus needsamad pildid värvimiseks sees. Kui alustad täna, üheksa lugu: tänane ja eelmised. Vaata võistluse kohta lähemalt: http://www.jankujuss.ee/2011/10/janku-jussi-lood-4-jutuvoistlus.html

4 comments:

kertu said...

Kätte oli jõudnud talvine koolivaheaeg. Juss ja Jass otsustasid seda muidugi talverõõmude nautimiseks kasutada. Seekord otsustati keldrist väja tuua rooliga kelk ja tavaline Salvo kelk, mida vennad kordamööda omavahel mäe peal lustides vahetasid ja katsetasid. Rõõmu oli palju mõlemist, ja pärast ootas toas ema keedetud soe tee koos pirukatega. Oli tore talvepäev.

karl said...

Kätte oli jõudnud koolivaheaeg. Juss ja Jass olid oma maakodus, kus oli palju lumiseid hangi. Suuski nad sinna kaas polnud võtnud, seega jäi üle kelgutamisest rõõmu tunda. Keldrist leiti üks roolikelk, ja üks tavaline kelk. Kelgutamine sedakorda aga nii lihtne polnudi. Lund oli ikka meeletult palju ja kelgumäeni andis sumbata. Lõpuks aeti sisse aga oma kelgurajad ning pärast lumes rassimist maitses kuum tee ning vanaema tehtud plaadikook nii hästi! Talv on ikka tore, leidsid vennad Juss ja Jass.

Karokas said...

Karoliine Tiik.

Juss ja Jass olid õnnelikud, sest ema ja isa lubasid neid suusatama viia kui vaheaeg hakkab. Juss ootas seda päeva väga. Jass niiväga ei oodanud kuna ta ei oskanud suusatada. Juss ütles, et ära muretse ma õpetan sind. Lõpuks jõudis kätte vaheaeg. Ema ja isa täitsidki oma lubadust ja viisid poisid suusatama. Ja Juss täitis ka oma lubadust ta õpetas Jassi suusatama. Pere veetis mõnusalt aega suusatamas.

indrek 5a said...

käes oli koolivaheaeg.õues oli väga ilus päikseline päev.juss ja jass otsustasid et teevad täna ühe suusamatka metsa. ema tegi poistele võileivad ja sooja teed kaasa. aeg oliga asuda teele.poistel oli väga lõbus koos aega veeta. neil sai palju nalja kukkumistega ja üksteise üles aitamises. koju jõudes olid poisid väga väsinud ja jäid kohe magama.