Tuesday, November 15, 2011

Koolitüli. "Jänku-Jussi lood 4" viieteistkümnes pilt ja lugu

"Jänku-Jussi lood 4"  15/23 tekib Jussi klassi laste vahel peaaegu koolitüli. Õnneks aitavad Jussi
vanemad ja õpetaja loo ära lahendada nii, et kellegi meel kurvaks ei lähe ja keegi haiget ei saa. Vaata
meie püsifännide jutukesi FB leheküljelt."Jänku-Jussi lood 4" raamatu ja värviraamatu esitluse kohta vaata:
http://www.lastekas.ee/esitlus

Kirjuta selle pildi põhjal väike jutuke lasteka Facebooki fännilehele  või siiasamasse postituse
kommentaariks (lisa ka nimi,vanus).
Väikese lapse eest paneb loo kirja ema või isa või..
Kui kõigi 23 pildi kohta jutukese teed, saad kingiks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu, kus needsamad
pildid värvimiseks sees. Kui alustad täna, kirjuta viisteist lugu: tänane ja eelmised. Vaata võistluse
kohta lähemalt: http://www.jankujuss.ee/2011/10/janku-jussi-lood-4-jutuvoistlus.html

4 comments:

kertu said...

Jussi klassivend Kasper võttis ühel söögivahetunnil oma koolikotist välja ehtsa korvpalli. "Poisid, mängime"!, hüüdis ta, ja viskas palli keset klassiruumi. Juss sai palliga valusasti pihta. Samal hetkel astus aga klassiruumi õpetaja, ja pidades süüdlaseks mõlemat poissi, jättis ta peale tunde nii Jussi kui Kasperi.Juss oli Kasperi peale pahane, kuid ei tahtnud ka, et teised teda kaebupunniks peaksid. Järgmisel päeval olid mõlemad poisid vanematega kooli kutsutud ning õpetaja sai aimu, et oli Jussi ilmaasjata karistanud. Kasperi õpetlikuks karistuseks sai aga Jussi ees vabandamine, mida ta ka tegi. "Oleme sõbrad edasi", ütles ta vabandades.

karl said...

Ühel päeval pärast kehalise kasvatuse tundi oli Jussi klassivend Joonas võtnud spordisaalist õpetaja teadmata klassiruumi kaasa korvpalli. Poisid sattusid keset pallimängu nii hoogu, et koolikella ei kuuldud, ja õpetaja, kes sisenes, sai palliga otse pihta. Kuna keegi pallitoomise süüd oma peale ei võtnud, lubas õpetaja terve klassi peale tunde jätta. Juss oli aga lubanud kohe pärast kooli minna emale appi, ja kartes, et em ahakkab muretsema, võttis süü enda peale. Koju jõudes rääkis ta emale juhtunust, ja sellest, et õpetaja tahab teda homme näha. "Ära muretse", ütles ema, õpetaja peab saama tõde teada, ma tulen, ja räägin, kuidas asi tegelikult oli." Kuuldes juhtunust, palus õpetaja Joonasel terve klassi ees Jussilt vabandust paluda.

Karokas said...

Karoliine Tiik

Juss läks koju ja rääkis emale mis koolis juhtus. Ta alustas:" Täna koolis juhtus nii,et Kaspar võttis sööklast õuna ülesse kaasa ja tahtis sellega mängima hakata. Temaga hakkasid jalkat mängima Joonas, Marit, Kerstin ja Jesper. Kõik keelasid neil mängida aga nad ei kuulanud. Nad mängisid niikaua kui see õun lendas vastu akent ja lõhkus akna ära. Siis nad hakkasid tülitsema et kes seda tegi. Kui õpetaja tuli rääkisin mina koos Johannaga ära. Õpetaja pahandas nendega ja kutsus nende vanemad kooli. Ja nüüd otsustatakse kuipalju nad selle akna eest maksma peavad." Ema küsis:" Kas Joonas on siis nii halvaks õpilaseks ära läinud vä?" Juss aga seepeale ütles:" Ma ei tea ju."
Loo lõpp...

indrek5a said...

Vahetunnis läksid poisid õue õue korvpalli mängima. juss vaatas pealt kuidas klassivennad mängisid ja oli kohtunikuks. mänguhoos komistas üks poss kogemata ja lükkas ka teise poisi maha. poiss kes kukkus lomistaja pärast hakkas pahandama teisega ja nad läksid tülli. tunnis rääkis juss õpetajale mis oli juhtunud ja palus õpetaja abi et poisid ära lepiks.