Tuesday, November 8, 2011

Kapuutsiga pintsakud "Jänku-Jussi lood 4" kümnes pilt ja lugu

"Jänku-Jussi lood 4"  10/23 saavad Juss ja Jass endale kapuutsiga pintsakud. Sellist naljakat riideeset ei oskagi alguses kuhugi selga panna. Vaata meie püsifännide jutukesi FB leheküljelt.
"Jänku-Jussi lood 4" raamatu ja värviraamatu esitlus on juba detsembri alguses, registreeru kohe: http://www.lastekas.ee/esitlus 
 

Kirjuta selle pildi põhjal väike jutuke ( 5-10 lauset) lasteka Facebooki fännilehele  või siiasamasse postituse kommentaariks (lisa ka nimi,vanus).
Väikese lapse eest paneb loo kirja ema või isa või..
Kui kõigi 23 pildi kohta jutukese teed, saad kingiks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu, kus needsamad pildid värvimiseks sees. Kui alustad täna, kirjuta kümme lugu: tänane ja eelmised. Vaata võistluse kohta lähemalt: http://www.jankujuss.ee/2011/10/janku-jussi-lood-4-jutuvoistlus.html

5 comments:

kertu said...

Koolivaheaeg oli läbi saanud. Juss ja Jass olid taas valmis kooli naasma. Koolivaheajaks oli aga õpetaja andnud ka väikese ülesande - nimelt mõelda, kui lapsed saaksid ise valida ja kujundada ühise kooliriietuse, või osa sellest, siis milline see oleks. Jussile see ülesanne meeldis, ta tahtis teha midagi lahedat, ja teistmoodi, ning mõtleski välja kapuutsiga pintsaku. Ainult et Juss oli suisa nii agar, et oli palunud vanaemal juba ka näidise valmis õmmelda. Õpetaja kiitis teda selle eest väga.

kertu said...

Koolivaheaeg oli selleks korraks läbi saanud. Ees ootas tööõpetuse tund, kus lapsed pidid joonistama oma lemmikrõivastust. Jussile meenus kohe üks ema ostetud pintsak, mida ta polnudki veel kanda jõudnud. Või julgenud, sest see oli selline teistmoodi, nimelt pintsak, aga mitte tavaline, vaid kapuutsiga. Juss ei osanud seda aga paberile panna. Seepärast võttis ta pintsaku järgmisel päeval kooli kaasa, ja ütles uhkelt: vat sellest saab minu eriline lemmikriietus!

karl said...

see viimane oli nüüd küll ikka Kertu venna ehk Karli mõeldud postitus :)

Karokas said...

Karoliine Tiik.

Vaheaeg oli läbi saanud ja Juss ja Jass pidid taas kooli minema. Nüüd oli koolis riiete konkurss. See kes kõige parema varjandi koolivormiks välja mõtleb selle riided tulevadki koolivormiks.Kõik lapsed kirjutasid või joonistasid ainult Juss ei teinud midagi. Ta vaatas ringi ja nägi aknast väljas ühte poissi kes kõndis teksade ja pintsak kapuutsiga. Juss kirjutaski need. Kui loositi võitja välja siis imekombel Juss võitis ja kõik pidid koolis hakkama käima nende riietega. Kõik olid rahul nende riietega, sest nad tuntsid end lahedamana. Nii saigi koolivormiks Teksad ja kapuutsiga pintsak.

indrek 5a said...

juss tuli üks päev koolist ja teatas et homme peavad kõik poisid end riietuma pinsakuga millel on kapuuts. nimelt oli neil koolis mingi üritus.koos emaga mindi siis kapuutsiga pinsakut otsima.kahjuks jussil sellist polnud ja pidi minema ilma pinsakuta.koolis tuli välja et ta polnud ainus kel polnud pinsakut. õnneks oli õpetaja ettenägelik ja oli kaasa võtnud tagavara pinsakud kapuutsidega. ja mure oligi leidnud lahenduse.