Monday, November 14, 2011

Jussi isa prillid. "Jänku-Jussi lood 4" neljateistkümnes pilt ja lugu

"Jänku-Jussi lood 4"  14/23 loos teevad poisid mänguhoos kogemata isa prillid katki. Jussi isa on aga
lühinägelik, mis tähendab, et ilma prillideta ta kaugele hästi ei näe. Õnneks teeb prilliparandus prillid
korsa. Vaata meie püsifännide jutukesi FB leheküljelt."Jänku-Jussi lood 4" raamatu ja värviraamatu esitluse kohta vaata:
http://www.lastekas.ee/esitlus


Kirjuta selle pildi põhjal väike jutuke lasteka Facebooki fännilehele  või siiasamasse postituse
kommentaariks (lisa ka nimi,vanus).
Väikese lapse eest paneb loo kirja ema või isa või..
Kui kõigi 23 pildi kohta jutukese teed, saad kingiks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu, kus needsamad
pildid värvimiseks sees. Kui alustad täna, kirjuta neliteist lugu: tänane ja eelmised. Vaata võistluse
kohta lähemalt: http://www.jankujuss.ee/2011/10/janku-jussi-lood-4-jutuvoistlus.html

4 comments:

kertu said...

Laupäevahommikul õue kiirustades juhtus Jussil ja Jassil väike pahandus. Nimelt ei märganud nad jooksutuhinas diivanilaual olevaid isa prille, ja need kukkusid põrandale. Nii õnnetult, et üks prilliklaas purunes kildudeks. "Killud toovad õnne", rõõmustas Jass. "Jass, aga isa ju ei näe ilma nende prillideta kuigi kaugele, sest ema ütleb, et ta on lühinägelik". Poistel ei jäänud muud üle, kui minna emalt juhtunu kohta nõu küsima. "Õnnetusi ikka juhtub, ärge muretsega, ma käin kohe prilliparandaja juures ära, ja kui isa koju jõuab, ei pruugigi ta midagi märgata". Nii ka läks.

karl said...

Juss ja Jass kiirustasid ühel hommikul kooli ja lasteaeda ning ilma et nad oleks märganud, kuulsid nad järsku suures toas enda kõrval klaasiklirinat. Isa prillid olid kogemata Jussi koolikoti taha kinni jäänud ja põrandale katki kukkunud. Poisid olid väga ehmunud. "Ärge muretsege, poisid, isa ei oleks tohtinud neid siia niiviisi vedelema jätta, see oli kõigest väike õnnetus". Kui koju jõuate, on minul juba prilliparandaja juures käidud, ja mure murtud". "Küll sa oled meile ikka kallis", rõõmustasid poisid.

Karokas said...

Karoliine Tiik.

Ühel hommikul läksid Juss ja Jass kooli. Mõlemal oli 4 tundi täna. Koju jõudes läksid nad kohe õppima. Natukese aja pärast kuulsid nad isa karjumist. Nad jooksid ruttu vaatama. Isa oli oma prillidele peale istunud. Prilli klaasid olid katki aga isa oli tereve. Nüüd läks ema koos isaga uusi prille ostma. Poisid jäid koju. Tagasi jõudes olid isal uued ja ilusad prillid ees.

Anonymous said...

juss ja jass mängisid toas palli.isa luges aga samas toas lehte ja läks korraks kööki teed tooma.isa asetas oma prillid lauale ja manitses lapsi et nad oma palliga natuke ettevaatlikumad on. aa poistel läks see ühest kõrvast sisse ja teisest välja. nii läksid poisid veel lõbusamaks ja pall lendas suure kaarega lauale otse isa prillidele.tagasi tulle nägi isa mis oli juhtunud ja kutsus poisid enda juurde ja kurjustas natuke poistega.