Wednesday, October 26, 2011

Piparkookide tegemine. "Jänku-Jussi lood 4" jutuvõistluse esimene pilt ja lugu

"Jänku-Jussi lood 4" esimene kahekümne kolmest loost räägib piparkookide tegemisest.
Kirjuta selle loo põhjal väike jutuke ( 5-10 lauset) kas siia postitusele kommentaariks (lisa ka nimi,vanus) või lasteka Facebooki fännilehele. FB-st saad lugeda ka teiste jutukesi.  Väikese lapse eest paneb loo kirja ema või isa või..
Kui kõigi 23 pildi kohta jutukese teed, saad kingiks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu, kus needsamad pildid värvimiseks sees.  Vaata võistluse kohta lähemalt: http://www.jankujuss.ee/2011/10/janku-jussi-lood-4-jutuvoistlus.html

7 comments:

Anonymous said...

Ühel hommikul ,oli ema valmis teinud piparkoogitaigna. Oli tunda mõnusat lõhna.Kui Juss ja Jass ärkasid, oli laual piparkoogivorme,piparkoogitaigent,taignarull ja natuke jahu,et taigen taignarulli külge ei jääks.Ema ütles Jussile:´´Kas sa käed pesid juba ära? Kui sa tahad süüa teha, peavad käed puhtad olema!`` manitses ema.Jass aga kuulutas:``Mina juba pesin käed puhtaks!´´ Nii algas siis piparkoogitegu.Piparkooke valmis igasuguseid:autokujulisi,langeva tähe kujulisi, ingleid ,kuuski ja südameid.Peale piparkoogitegu, olid Juss ja Jass väga väsinud.Jass ütles , et ta ei jaksa enam kunagi piparkooke teha. Juss aga seevastu, et ``ega asi nii hull olegi ,sai ju piparkoogitaigent süüa!´´Salamahti , käis öösel isa külmkapis , ning sõi piparkoogitaigent.

kertu said...

Käes oli jõulunädal. Kui Juss ja Jass ärkasid, tegid ema ja isa neile vahva ettepaneku hakata piparkooke tegema. Koos mindigi poodi, et lapsed saaksid omale meelepärased piparkoogivormid välja valida. Kui kodus kuusk ehitud sai,olid ka piparkoogid ahjus valmis. Kuusk sai ilus, ja piparkoogid maitsvad.

karl said...

Piparkoogiaeg oli kätte jõudnud ja oma küpsetushooaja otsustasid ühel toredal detsembrihommikul avada ka Juss ja Jass. Piparkoogivormid vajasid aga uuendust, ja seepärast käidi esmalt poes. Mõlemad valisid omale meelepärased vormid, ja kaunistusmaterjali ning seejärel mindi juba koju taigent tegema. Kuuma ahjuplaadiga aitasid aga Jussil ja Jassil toime tulla ema ja isa. Oli vahva perepäev, ja piparkoogid said maitsvad.

Arko said...

Ühel jõuluhommikul ärkasid Juss ja Jass mingi lõhna peale üles. Nad ei saanud alguses arugi, mis lõhn see on. Kui nad kööki jõudsid said nad kõigest aru. Käes oli jõululaupäev ja aeg piparkooke teha. Juss tormas kohe laua juurde, kuid isa ütles: "Juss pese käed ära. Ja Jass ka." Poisid pesid käed ära ja hakkasid piparkooke tegema. Jass tegi kõige rohkem auto kujulisi ja Juss tegi põdra kujulisi piparkooke. Kui piparkoogid ahjust tulid kaunistasid nad piparkoogid ka glasuuriga. Nii mööduski Jänupere piparkookide küpsetamine.

Karokas said...

Kätlin Tiik, 3 aastane.

Ühel päeval otsustas ema teha piparkooke.Ta kutsus poisid appi. Juss ja Jass tulid meelsasti appi, sest neile meeldis teha piparkoogi kujukesi. Juss meisterdas Jassi suguse jänku ja Jass meisterdas Jussi suguse jänku. Ema kutsus ka isa appi ja isa meisterdas väga ilusa lille kuju. Ema ise meisterdas auto kuju. Oli aeg piparkoogid ahju panna ema ütles Jussile ja Jassile, et minge mängige niikaua kui piparkoogid küpsevad. Juss ja Jass läksid aga nad ei teadnud mida teha nad mõtlesid ja mõtlesid ja lõpuks otsustasid nad minna õue lumesõda tegema. Neil olid just lumekindlused valmis saanud kui ema juba kutsus sooja teed jooma ja piparkooke sööma. Juss andis endatehtud piparkoogi Jassile, Jass andis endaoma Jussile, Ema andis isale ja isa andis emale. Kõik olid õnnelikud ja veetsid kenasti jõule.
Loodeme, et kõigil on sama ilusad jõulud või isegi ilusamad!

Karokas said...

Karoliine Tiik.

Ühel päeval otsustasid poisid hakata piparkooke tegema. Nad kutsusid ema ja isa appi. Terve perega nad meisterdasid siis koos piparkooke. Juss meisterdas koera, Jass meisterdas auto, isa meisterdas poisi ja ema meisterdas lille. Kui asjad said meistertatud läksid Juss ja Jass õppima. Poisid said just siis õpitud kui ema neid sööma kutsus. Poisid sõid meelsasti piparkooke. Neil olid toredad jõulud!!

indrek 5a said...

Jõuludele eelneval päevaltõusid Juss ja Jass vägahea lõhna peale üles.Riide pannes arutasid poisid et mis lõhn see nii tuttav küll on aga nad ei suutnud seda tuvastada. Oli ju see aasta tagasi kui viimati seda tuttavat aroomi tunti.kööki minnes nägid poisid laual juba valmis piparkooke ja said kohe aru mis hea lõhn neid äratas.Ema oli ka neile jätnud lauale veel tainast et ka lapsed saaks ise meisterdada toredaid piparkooke.