Friday, October 14, 2011

Kuidas edeneb "Jänku-Jussi lood 4" talveraamatuga?

Oktoobri lõpuks peaksid "Jussi lood 4" raamat, värviraamat ja talvemultikate DVD saama valmis, et juba novembris kohe trükki minna.
Uute toodete esitlus on plaanitud Tallinnas 4.detsembrile kell 11.00,12.00 ja 13.00, et enam sellist ummikut ei tekiks nagu eelmisel korral. Pärnu esitlus on plaanitud 2.detsembri õhtusse ja Tartu oma 3.detsembri hommikusse. Seda kõike sellepärast, et Jänku-Jussi maskott ikka kõikidesse kohtadesse kohale jõuaks. Autorid annavad endast ka parima, et Tallinnast välja saada, aga täitsa 100% veel pead ei julge anda :)
Lisan ka katkendi ühest talveraamatu loost:
Tuulerõuged
Mõni päev enne uue aasta saabumist jäi Juss haigeks. Köha tahtis kogu aeg tulla ja imelikult uimane oli olla ka. Muidugi, talvel on lapsed ikka aeg-ajalt haiged. Jõuluaktuselgi oli Jussi klassis nii mõnigi laps köha küüsis. Aga see haigus oli natuke veider: Jussi näole ja kätele tekkisid väikesed punased täpid ja need hakkasid hirmsasti sügelema. Nii kui ema nägi Jussi ennast sügamas, oli tal pilt selge: "Juss, sul on ju tuulerõuged!"
"Mis need tuulerõuged on?" tahtis Jass teada. Ema seletas siis, et tuulerõuged on üks tüütu haigus, mida lastel siiski üsna kerge põdeda on. Oled natuke haige, täpid kaovad ära ja siis ei pea veel nädal aega kooligi minema. "See on ebaõiglane!" hüüdis Juss, "tuulerõugetes on palju parem kooliajal olla!"
"Kooliajal on siiski kõige parem õppida," ütles isa, kes oli vahepeal kapist ühe väikese rohelise pudelikese välja otsinud ja sellega Jussi voodi juurde tulnud. Ema võttis vatitopsu ja hakkas nüüd Jussi punnikesi selle pudeli sisuga tupsutama. Jass hakkas naerma: "Juss, sa oled nüüd täiesti tulnuka moodi!"
"Naera, naera," itsitas ema Jassi jutu peale, "varsti oled sa ise täpselt samamoodi roheline!"
Tuulerõuged on nimelt hästi nakkav haigus ja nii juhtuski, et Jass muutus üleni punasetäpiliseks just siis, kui Juss terveks hakkas saama.
Vaata ka tuulerõugete multikat:

No comments: