Friday, October 28, 2011

Jõululaat. "Jänku-Jussi lood 4" kolmas pilt ja lugu.

"Jänku-Jussi lood 4" kolmas kahekümne kolmest loost räägib Jänku-Jussi koolis toimunud jõululaadast. Huvitav, mida Juss jõululaadal müüs? NB! Meil on juba 14 püsijutukeste kirjutajat ja tuleb juurde! Vaata nende supernunnusid jutukesi FB leheküljelt.Kirjuta selle loo põhjal väike jutuke ( 5-10 lauset) lasteka Facebooki fännilehele  või siiasamasse postituse kommentaariks (lisa ka nimi,vanus).
Väikese lapse eest paneb loo kirja ema või isa või..
Kui kõigi 23 pildi kohta jutukese teed, saad kingiks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu, kus needsamad pildid värvimiseks sees.  Kui alustad täna, kirjuta kolm lugu: tänane ja eelmised. Vaata võistluse kohta lähemalt: http://www.jankujuss.ee/2011/10/janku-jussi-lood-4-jutuvoistlus.html

4 comments:

kertu said...

Metsaloomad olid otsustanud sel talvel isekeskis ka jõululaata pidada. Laadal pidi müüdama ja vahetatama talvevarusid. Kui laadakuupäev paika sai, pidid rähn, leevike ja tihased selle kogu metsarahvale teatavaks tegema. Nende koosolemist ja toimetamist sattus metsas nägema ka Juss koos isaga. Lindudest ja nende talvisest söögilauast tehti foto näol ka pisike jäädvustus.

karl said...

Leevike, rähn ja kaks tihasepoissi olid kogunenud metsa ühele tähtsale koosolekule. Seal arutati, kuidas korraldada tänavust metsalaata. Jagati ära ka tööülesanded - kes hoolitses müügilettide eest, kes reklaami, kes üldise korralduse eest. Jussil ja Jassil, kes olid samal ajal metsa jalutama juhtunud, oli seda kõike väga huvitav ja vahva jälgida. Kuna poistel oli kaasas fotokas, õnestus see osaliselt ka pildile jäädvustada. Aga laadakuupäev jäi neile lahkumishetkel veel saladuseks.

Karokas said...

Karoliine Tiik.

Jussil oli koolis jõululaat. Ta otsustas müüa seal linnumaju. Juss meisterdas neid mitu päeva ja kokku tuli 23 maja. Kooli müüma jõudes läksid jussi linnumajad nagu soojad saiad. Juss teenis 50€. Ta oli õnnelik ja pani selle raha oma hoiukassase. Järgmine aasta oli jälle jõululaat siis otsustas juss müüa paberist lillekesi. Neid ta meisterdas täpselt kaks päeva. Kuid neid ei ostetud eriti nendega ta teenid 5€. Ülejäänud lilled kinkis juss emale.

indrek 5a said...

Külas toimus iga aasta jõululaat.Nagu igal aastal nii ka see aasta võtsid laadalt osa ka jänkupere.Juss ja Jass on igal aastal müünud koos isaga meistertatud linnumaju. Ega ka seegi aasta teisiti läinud.