Sunday, October 30, 2011

Jõulud. "Jänku-Jussi lood 4" neljas pilt ja lugu

"Jänku-Jussi lood 4" neljas kahekümne kolmest loost räägib Jänku-Jussi jõuluõhtust. Mida küll jõuluvana talle kinkida võiks?  Vaata meie püsifännide jutukesi FB leheküljelt.

Kirjuta selle pildi põhjal väike jutuke ( 5-10 lauset) lasteka Facebooki fännilehele  või siiasamasse postituse kommentaariks (lisa ka nimi,vanus).
Väikese lapse eest paneb loo kirja ema või isa või..
Kui kõigi 23 pildi kohta jutukese teed, saad kingiks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu, kus needsamad pildid värvimiseks sees.  Kui alustad täna, kirjuta neli lugu: tänane ja eelmised. Vaata võistluse kohta lähemalt: http://www.jankujuss.ee/2011/10/janku-jussi-lood-4-jutuvoistlus.html

5 comments:

kertu said...

Kätte oli jõudnud kauaoodatud jõululaupäev. Ja kõige enam oli sel päeval igasse perre oodatud muidugi Jõuluvana. Ka Jänku-Jussi peres oli kõik Jõuluvana tulekuks valmis. Toad jõuluhõngused, köök aroomiderohke, kuusepuu ehitud ning jõulusalmid pähe õpitud. Kop-kop-kop kõlas kella 5 paiku uksel koputus. Ja oh üllatust, tuppa astus Jõuluvana.

karl said...

Täna öösel said Juss ja Jass vaevu magada. Põhjuseks oli teadmine, et homme tuleb kauaoodatud Jõuluvana. Ärevus oli niii suur. Hommikul ärgates aitasid poisid emal-isal tuba sättida, ja jõuluhõrgutisi valmistada, kuuske ehtida ning lauda katta. Kui kell sai 6, kõlas tugev koputus uksel. Ja see oligi Jõuluvana kogu oma uhkuses ja hiilguses. Jõuluvanale pakuti istet ning mõnus jutuajamine, salmidelugemine ja kingijagamine võis alata.

Karokas said...

karoliine Tiik.

Juss ja Jass otsustasid kirjutada kirja jõuluvanale oma soovidest. Juss kirjutas,et ta soovib puldi helikopterit ja Jass kirjutas,et ta soovib mudelauto komplekti. Nad panid veel kirja mida nad sooviksid et isa ja ema saaksid. Kui kiri oli valmis panid nad selle sussi sisse ja läksid magama. Järgmine päev läksid nad jooksuga sussi juurde jõuluvana oli võtnud kirja ja oli vastu pannud 2 kommipakki. Varsti jõudsid kätte jõulud. Juss ja Jass ootasid põnevusega kuuse juures jõuluvana tulekut. Nad ootasid ja ootasid ja lõpuks ta tuligi. Juss saigi kingiks puldi helikopteri ja Jass sai mudelautode komplekti. Ema sai kööginõude komplekti ja isa sai Digikaamera. Need jõulud olid Jussi lemmikud jõulud!

indrek 5a said...

jõulu hommikul olid kõik väga õhinal. ema vaaritas köögis õhtuks jõulusööke.Kogu maja oli jõululõhna täis.Isa koos jussiga käisid metsast kuuske toomas. Kodus pandi kuusk püsti ja hakkati kõik koos ehtima.Kuusk ehitud ja pidulik söömaaeg olnud mindi kiriku kõik koos.kirikust koju jalutades nägid juss ja jass et nende kodu poole lähevad hobuse ja saani jäljed.Poisid aimasid kohe et neil on käinud külas jõuluvana.

indrek 5a said...

juss ja jass leidsid kuuse alt oma kingitused. poisid asusid kohe kingitusi avama ning leidsid eest just need asjad mida nad olid soovinud jõuluvanalt. juss sai helikopteri ja jass raketi. kuna oli jõulu õhtu ei pidanud poisid ka vara voodi minema ja nad mängisid väga kaua oma uute asjadega