Tuesday, October 25, 2011

"Jänku-Jussi lood 4" jutuvõistlus ja raamatupildid

26. oktoobrist - 25.novembrini 2011 toimus "Jänku-Jussi lood 4" jutuvõistlus, kus kõik 23 jutupäeval osalejad said kingituseks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu. Kui Sa loed seda aga alles praegu ja kirjutad siia (mitte FB-sse)  päevalinkide alla 23 lahedat lugu, saad ikka värviraamatu! Kirjuta lood valmis ja saada oma postiaadress info@jankujuss.ee
Kuula Jänku-Jussi lood 4 audioraamatut siit: http://www.jankujuss.ee/2012/01/janku-jussi-lood-4-audioraamat.html
Siin on otselingid 23 pilditutvustuse juurde.
1/23 Piparkookide tegemine - http://www.jankujuss.ee/2011/10/piparkookide-tegemine-janku-jussi-lood.html  Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.


2/23 Hiidpiparkoogimehikesed - http://www.jankujuss.ee/2011/10/hiidpiparkoogimehikesed-janku-jussi.html  Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.3/23 -Jõululaat  http://www.jankujuss.ee/2011/10/joululaat-janku-jussi-lood-4-kolmas.html Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.

5/23 - Raketid ja helikopterid http://www.jankujuss.ee/2011/11/raketid-ja-helikopterid-janku-jussi.html Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.


6/23 - Soome kelk http://www.jankujuss.ee/2011/11/soome-kelk-janku-jussi-lood-4-kuues.html Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.7/23 - Tuulerõuged: http://www.jankujuss.ee/2011/11/tuulerouged-janku-jussi-lood-4-seitsmes.html Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.
8/23 - Uue aasta vastuvõtt: http://www.jankujuss.ee/2011/11/uue-aasta-vastuvott-janku-jussi-lood-4.html Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.
9/23 - Koolivaheaja suusatamine: http://www.jankujuss.ee/2011/11/koolivaheaja-suusatamine-janku-jussi.html Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.10/23 - Kapuutsiga pintsakud: http://www.jankujuss.ee/2011/11/kapuutsiga-pintsakud-janku-jussi-lood-4.html Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.11/23 - Poiste õppimise tuba: http://www.jankujuss.ee/2011/11/poiste-oppimise-tuba-janku-jussi-lood-4.html Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.12/23 - Jassi eelkool ja koduõpetaja: http://www.jankujuss.ee/2011/11/jassi-eelkooli-ja-koduopetaja-janku.html Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.13/23 - Talvine kooliminek: http://www.jankujuss.ee/2011/11/talvine-kooliminek-janku-jussi-lood-4.html
Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.14/23 - Jussi isa prillid: http://www.jankujuss.ee/2011/11/jussi-isa-prillid-janku-jussi-lood-4.html
Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.

15/23 - Koolitüli: http://www.jankujuss.ee/2011/11/koolituli-janku-jussi-lood-4.html Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.


16/23 - Lumevangis: http://www.jankujuss.ee/2011/11/lumevangis-janku-jussi-lood-4.html
Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.
17/23 - Koomiksite meisterdamine: http://www.jankujuss.ee/2011/11/koomiksite-meisterdamine-janku-jussi.html
Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.
18/23 - Jalutuskäigud talvises vanalinnas: http://www.jankujuss.ee/2011/11/jalutuskaigud-talvises-vanalinnas-janku.html Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.19/23 - Postkontoris käik:
http://www.jankujuss.ee/2011/11/postkontoris-kaik-janku-jussi-lood-4.html  Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.20/23 - Vannis: http://www.jankujuss.ee/2011/11/vannis-janku-jussi-lood-4-kahekumnes.html  Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.
21/23- Koolikatsed: http://www.jankujuss.ee/2011/11/koolikatsed-janku-jussi-lood-4.html  Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.
22/23- Kevadise koolivaheaja algus: http://www.jankujuss.ee/2011/11/kevadise-koolivaheaja-algus-janku-jussi.html Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.
23/23 - Maavanavanemail külas: http://www.jankujuss.ee/2011/11/maavanavanemail-kulas-janku-jussi-lood.html Loe FB-sse kirjutatud lugusid siit.
Vaata raamatu tutvustust ja sisukorda siit: http://www.lastekas.ee/?go=jussi_lood

26 comments:

Anonymous said...

Juss ja Jass läksid õue mängima ja jussil tuli mõte,Jass kas sa tahaksid lumememme ehitama tulla ja tahan küll.Ja nii nad ehitasid Juss pea ja Jass keskmise osa ja aga viimase osa nad mõlemad.Juss ja Jass kiirustasid tuppa ja küsisid ema käest emme kas sa saad meile porgandit,kaabut ja salli anda me tahame lumememme ehitada meil on neid veel vaja no olgu pealegi,ja ema andiski. Jassil tuli meelde et,meil on veel väikeseid puuoksi vaja et me saaksime nööpe lumememmele panna aga muidugi ütles Juss mul läks lausa meelest.Ja lõpuks sai lumememm valmis.

Reelika ,5 a. said...

On Jõulud ja jänku Juss ja Jass ehivad jõulukuuske.Isa tõi natukese hiljem kuuse tuppa ,et lastel oleks kauem rõõmu suurest kuusest. Kui kuusk on valmis küpsetavad Juss ja Jass ja nende ema piparkooke,et kui jõuluvana tuleb oleks neil midagi toredat ja lõbusat pakkuda.Lõpuks saabub jõuluvana , lapsed on rõõmsad ,sest pole jõuluvana ammu näinud.Pakuvad istet jõuluvanale ,sest jõuluvana on väsinud.Annavad jõuluvanale sooju piparkooke.Luuletusega alustab ema,ema saab kingiks uue salli ja küünla komplekti.Siis saabub isa ja laste kord , nemad luuletavad autost kuhu mahuvad kõik päkapikud ära ja jõuluvana ka ,siis ei pea nad jala minema ja külmetama.Jass saab kingiks uue ralli auto ja juss saab raamatu, isa saab tööriista komplekti

Anonymous said...

Anett 8.a

Jänku-juss läks Jassiga õue lumesõda mängima.Siis sõitsid hoovile kaks autot .Ühest autust tulid välja mõmmi ja mõmmi isa ja jänkutüdruk Johanna ja jänkumema Juta .Juss päris:Miks Minnat pole? Mõmmi vastas : minna on haige külmetus suusatamas.Hämardus kõik läksid tuppa.Siis kõpsetasid nad piparkooke nii et terve maja oli head lõhna täis.Kui natuke piparkooke söödud kostis uksel koputus.Sealt astus sisse jõuluvana juss sai kingiks viltpliiatsid ja auto pinali.Jass sai ralliauto ja spiderman särgi.Johanna sai balettisussid ja roosa huuleläike Juta sai kindad ja termose Ellen sai kleidi ja blenderi.Mihkel sai tööriistad ja mütsi.Mõmmi isa sai aga reha ja mantli. Jõulud on kenad!

Natalija Golubenko said...

"Lõpuks ometi jõudis kätte jõuluaeg!" ütles Juss hommikul ärgates Jassile."Jah ma tean juba, selle pärast issi tõigi eile kuuse!" vastas Jass. Kui Jass lõpetas lauset, tulid tuppa ema ja isa, ning pakkusid piparkoogi küpsetamist. Lapsed rõõmustasid ja panid ruttu ridesse, sõid. Lõppuks ometi võis pere piparkooke valmistamist alustada. Kõikidel oli valida missugust vormi piparkooke teha. Et oleks jõulu aja tunne pakkus isa panna pähe kõikidele päkapikku mütsid. Pärast, kui piparkoogid said valmis kõik tahtsid neid ruttu proovida, sest ju tühi kõht on kõige parim kokk! Seda jutukest kirjutasin mina (12.a) ja mu vennake Ivar (5.a). (1/23)

Natalija Golubenko said...

Oli hommik, Juss ja Jass ärkasid, ning rääkisid unest. Jass alustas: "Juss kuule ma nägin unes nii põnevaid asju, ma nägin kuidas me olime sinuga piparkoogid ja me rõõmsalt tansisime ja meiega oli päkapikk." jutustas Jass. "Jah ma nägin ka samaid asju ja lisaks veel oli meie sussides nii palju komme!" vastas Juss. "Aga kuidas meil saavad olla samad asjad unes?" küsis Jass. Ma ei tea lähme nüüd sööma"vastas Juss. Pärast viidi poisid kooli ja lasteaeda. Jänkupoisid jutustasid kõigest enda sõbradele ja selgus, et kõikidel olid põnevad uned. Arvati et põnevad uned olid tänu päkapikkudele. Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a). (2/23)

Natalija Golubenko said...

Kunagi ammu Juss oli isaga ehitanud puu otsa linnumaja. Tuletades seda meelde otsustasid isa ja Juss minna vaatama, kas seal majakeses on linnukesed või ei. Aga loomulikult enne seda minekut pani isa linnumajja seemneid. Kui nad läksid järgmisel päeval linnukesi vaatama, nad nägid palju linnde majakeses. Siis alles tuli Jussile meelde, et looduse õpetaja palus lastel käia ja proovida pildistada linnde õues. Juss jooksis koju fotoapaaradi järgi. Jõudes tagasi ta tegi isaga pildi linnudest,ja nad läksid koju värskeid lihapirukajd ja piparkooke sööma. Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a). (3/23)

Natalija Golubenko said...

Hommikul ärgates jooksid Juss ja Jass kuusepuu juurde enda kinnke otsima, aga mis juhtus kinke polnudki seal. Jass küsis emalt "Emme miks kuuse alla pole kinke, praegu on ju jõulud, kas päkapikk unustas meid ?!" Aga ema vastas "Ei Jassike t…a ei unustanud kedagi , sellel aastal tuleb meie juurde hoopis jõuluvana ise ja toobkinke." Isa pakkus jõuluvana jaoks piparkooke küpsetada, lastel oli selle vastu hea meel. Pärast piparkookide küpsetamist tuli õhtupoolikul jõuluvana. Kõik olid rõõmsad. Jõluvanal oli hea meel, et teda oodati maiustustega, sest jõuluvanal oli kõht tühi. Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a). (4/23)

Natalija Golubenko said...

Vaata,vaata Jass mida ma sain jõulukingiks!" Hõikas Juss rõõmsalt Jassile. "Mida sa siis said?" küsis Jass. "Ma sain helikopteri vastas Juss rõõmsalt. " Aga mida sina said?" küsis Juss vennalt. "Ma sain raketi!" vastas jänkupois rõõmsalt. "Poisid äkki te mängite koos oma kingitustega?" pakkus ema. "Jah!" vastasid vennad. " Mängime kodus helikopteriga, aga õhtul lähme rakketi laskma." pakkus Juss. "Jah teemegi nii!" nõustus Jass. Ja poisid mängisid sõbralikult terve päev.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a). (5/23)

Natalija Golubenko said...

Eelmisel õhtul oli sadanud paksu ja pehmet lund, ning järgmisel hommikul tuli isale mõtte tuua ühte vahva kelgu keldrist. " Lapsed lähme keldrisse ma annan ühte vahva kelgu teile." pakkus isa, Jussile ja Jassile. "Jah lähme" rõõmustades laususid lapsed. Jõudes keldrisse ütles isa, et seda kelgu nimetatakse: Soome kelguks. "Vau kui vahva!" ütles Juss." No minge nüüd siis kelgutama mäele ja vaadake, et ei lähe kelgutama sellele väiksele mäele mis on sõidutee juures!" "Jah isa" vastasid lapsed isale rõõmsalt, ja jooksid kelgutama.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a). (6/23)

Natalija Golubenko said...

See päev algas nagu tavaline päev kuid ikkagi midagi oli teisiti. Jass ärgates tahtis Jussile öelda tere hommikust, kuid nähes vennda sattus ta paanikasse. Ta jooksis hirmunult ema juurde ja ütles: "Emme, emme, Jussil on punased täppid!" Emal oli põnev, mis küll juhtus ja ta läks laste tuppa. "Juss mis juhtus?" küsis ta " Oi sa oled punastes täppides, need on vist tuulerõuged." "Emme mis nüüd küll saab?" Küsis Jass muretsedes. " Ära karda Jassike nüüd me meigime Jussi ühe rohuga see aitab tal paraneda." vastas ema. "Oi, oi see on ju rohelist värvi!" kurtis Juss. " "Jah on küll, täna sa ei lähe kooli ja terve nädal istud kodus, kuni paraned!" ütles ema Jussi roheliseks meikides. Aga Juss oli rõõmus, et ta ei lähe kooli.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a). (7/23)

Natalija Golubenko said...

Lõpuks omet jõudis see uue aasta öö kätte, kõik ootasid seda nii kaua. Hommikul, et võtta vastu uut aasta koristati ja kõik tegid seda hea meelega. Jänku isa käis linnas ilutulestikku ostmas, aga lapsed ja jänku ema koristasid maja. Siis kui jõudis kätte öö panid kõik ruttu ridesse ja läksid õue. Jass oli nii rõõmus, sest ta nii tahtis näha, kas ilutulestikkust saab öösel vikerkaar. Juss aga tahtis proovida ilutulestikku värvidesse lumepalliga pihta saada. Kui kell lõi täpselt 12 lendas õhku vist sada ilutulestikku, jänkupere majast ja ka teistest naaber majadest. Kõik olid nii rõõmsad ja Jass nägi et kui panna kõik värvid kokku siis tulebki ööine vikerkaaar.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a). (8/23)

Natalija Golubenko said...

‎"Juss, Juss!" jooksis Jass oma vennakese juurde rõõmsalt. "Jah, Jass mis juhtus?" küsis Juss Jassilt. "Juss täna me lähme kelgutama ja pärast võiks ka suusatada ja ema ütles mule et sul on vaheaeg, ja paksu lund on eile sadanud!" lausus Jass rõõmsalt Jussile. " Jah see on väga tore!" rõõmustas juss. Sest need eelmised kaks päeva oli tõesti sadanud õues paksu, pehme ja valget lund. " Lapsed pange nüüd soojalt ridesse ja minge õue!" lausus ema, lastele tuppa astudes. "Jah ema" ütlesid poisid koos emale. Kui poisid hakkasid majast välja astuma lausus ema Jassile: " Jassike ära ainult lund söö, sest lõunaks on meil sinu lemmik söök! "Jah ema ma kindlasti ei söö lund!" lausus Jass ja läks vennaga kelgutama ja suusatama.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a). (9/23)

Natalija Golubenko said...

Pärast vaheaja mõni sõi koolis viimast päkapikku toodud kommi, mõni rääkis parimate sõbradega , sest pole ammu neid näinud. Kui Juss tuli kooli kutsus teda õpetaja enda juurde. See pani Jussi värisema kuidki ta teadis, et tema õpetaja on kõige parim ja toredaim. Aga selgus, et iga üks viieline ja eeskujulik õpilane sai kapuutsuiga pintsakud. kuna Juss oli eeskujulik poiss ta sai pintsaku. Jõudes koju näitas Juss oma pintsaku perele. Kõik olid rõõmsad, et nende peres elab selline eeskujulik ja tore poiss.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a).10/23

Natalija Golubenko said...

Ühel päeval otsustasid Jussi ja Jassi vanemad teha lastele õppimise toa. Nad saatsid lapsed vanaema ja vanaisa juurde külla. Aga ise alustasid toas remondi tegemist. Esimeseks panid, nad seinale sinist tapeedi, teiseks panid nad põrandale laheda autokestega vaiba, aga kolmandaks tõid nad tuppa uue mööbli. Nüüd said lapsed toas õppida. Siis, kui lapsed jõudsid vanaema ja vanaisag koju, nad väga rõõmustasid uue toa nähes. Jass kohe tahtis lugemist õppida, aga Juss tahtis kirjutada kokkuvõte loodusest.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a).11/23

Natalija Golubenko said...

Kuna Jass pidi varsti kooli minema käis ta eelkoolis. Jassil oli väga hea ja tore õpetaja. Kunagi oli ka Juss eelkoolis käinud. Jassil oli väga põnev eelkoolis käia, sest: seal oli hea õpetaja, tema sõbrad, ja seal sai kirjutamist, lugemist ja arvutamist õppida. Jänkupoisil oli väga hea käia eelkoolis, sest see kohe asus lasteajas. Kuid oli ka valik, kes vanematest ei tahtnud, et nende laps käib eelkoolis ütles kasvatajale ja kasvataja mängis või meisterdas selle lapsega midagi. Aga kõik vanemad tahtsid, et nende laps käiks eelkoolis. Nii said lapsed kiiremini targemaks.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a).12/23

Natalija Golubenko said...

Eelmisel õhtul oli sadanud õues laija lund. Kui Juss ärkas järgmisel päeval, ta kohe piilus akknast välja ja nägi õues väga palju lund. Ta jooksis kohe kööki, (kus ema oli just lõpetanud pannkookide tegemist.) ja ütles emale: "Tere hommikust!" "Tere hommikust Jussikene, istu sööma." vastas ema Jussile sõbralikult. "Ema õues on nii palju lund!" hüüdis Juss rõõmsalt. "Jah, õues on tõesti palju lund." vastas ema. See järel astus tuppa isa ja ütles Jussile:"Juss söö ruttu ja lähme õue teed auto juurde lume eest puhastama." Juss sõi ruttu ära ja läks isaga teed puhastama. Pärast kui tee auto juurde oli puhastatud küsis Juss isalt:" Issi kuhu meie auto on kadunud?" aga isa naeratades vastas:" Oh, see on vist lume all, kaevame seda siis lumest välja." ja nad hakkasid jälle tööle. Kui auto oli lumest välja kaevatud, jooksis Juss majja, et koolikotti võtta. Enne, kui ta astus majast välja küsis ta emalt:" Ema, kas Jass ei lähegi lasteajja?" ema aga vastas:" Jass on haigeks jäänud." Juss aga kurvastades noogutas ja jooksis õue, ning see järel autosse. Jussi isa viis, Juss kooli ja palus saada rohkem viisi.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a).13/23

Natalija Golubenko said...

Ühel päeval Juss ja Jass mängisid peitust, ning sellel hetkel kui nad mängisid nende isa magas. Jussile tuli hea mõtte, et võiks mitte ise end peita vaid hoopis erinevaid asju peita. Jass oli sellega nõus. Nad mängisid ja peitsid iga sugust asja, aga siis kui tuli Jassi kord peitma, tuli tale mõte peita isa prillid et saaks nalja. Ta võtis isa prillid ettevaatlikult ja pani need kiiktooli alla. Juss otsis aga midagi ei leidnud. Sellel hetkel ärkas isa ja hakkas kiiktoolis, kiikudes ajalehte lugema. Käis mingi imelik PRÕKS kiiktooli all. Kõik vaatasid kiiktooli alla ja nägid katkiseid prille. Jass hakkas nutma, sest ta kartis pahandada saada. Kuid isa võttis prillid, viis prügikasti ja tuli tagasi. Ta ütles lastele naeratades " Lapsed, lähme nüüd prilli poodi ostame mule uued prillid!" , lapsed olid nõus. Ja kõik olid rõõmsad, et isa saab uued prillid.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a).14/23

Natalija Golubenko said...

Ühel vahetunnil mängisid poisid palli. Aga üks poistest kogematta viskas Jussile palli vastu pead. Hakkas tüli, sest Juss arvas, et tale visati pall vastu pead meelega. Jasper aga ei teadnud mida teha, kuid tulin otsusele minna ja kutsud õpetaja. Ta jooksis klassi, ja kutsus õpetaja kohale. Õpetaja võttis poistelt palli ära ja viis klassi. Sellel hetkel algas tund. Õpetaja pani poisid tahvli juurde seisma, ning küsis mis juhtus ja millega sai alguse tüli. Juss alustas: " Õpetaja, ta viskas mule palli vastu pead." ütles Juss Raido poole vaadates. " Mina viskasin kogematta!" . " No Raido kas sa palusid Jussilt vabandust?" "Ei" "No selge palu siis vabandust, aga sina Juss ära hakka kohe kaklema, see ei aita midag tule minu juurde ja ütle mis on juhtunud. Sina aga Jasper oled tubli, et mind kohale kutsusid!" Juss ja Raido vabandasid üks teise ees ja jäid parimateks sõbradeks. Aga Jesper sai kiituse, et kutsus õpetaja kohale ja ta sai pma palli tagasi kätte.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a).15/23

Natalija Golubenko said...

Jõudis kätte varajane hommik. Jussi isa pidi viima lapsed kooli ja lasteaeda ning ise pidi tööle minema. Ema oli üles ärganud varem kui teised, et süüa teha. Kõik kohtusid hommikul köögis ja laususid üks teisele " Tere hommikust!". Pärast söömist käskis isa lastele ruttu riidesse panna, sest nad võisid ju hiljaks jääda. Lapsed panid ruttu riidesse ja läksid isaga autosse. Nad tahtsid sõitma hakkata kuid auto ei sõitnud. Jass aga küsis " Miks auto ei sõida, kas ta on katki ?" isa aga vastas " Auto pole katki, vaid lumi liiga sügav on!" " Issi, issi vaata seal on lumesahk!" hõiskas Juss rõõmustades! Kõik olid rõõmsad. Lumesahk oli tee puhastanud ja auto võis sõita. Aga nüüd oli mure kas jänku isa jõuab tööle, Juss kooli ja Jass lasteaja. Aga kõik jõudsid õigeks ajaks kohtadele ja olid selle peale rõõmsad!Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a).16/23

Natalija Golubenko said...

Kui Jussi jõudis koolist koju ootas teda ukse ees Jass ja kohe ütles tale " Juss tead, minu kasvataja pakus et võiks kodus koomiksi meisterdada, aga ma ei oska ta küll seletas aga ma ikkagi ise ei oska!" " Oota Jass teeme siis koomiksi aga ma teen enem kodused tööd ära!". Juss läks kohe sööma ja koduseid töid tegema. Kui Juss lõpetas läks ta Jassi juurde ja ütles: " Noh, alustame koomikseid tegema!" nad läksid kööki ja mõtlesid millest nad teevad koomiksit. "Tead Jass aga me võiks ju tomatist ja kurgist teha koomiksit!" Jassile see mõtte väga meeldis, ja nad hakkasid koomiksit valmistama. Nad joonistasid paberile tomati ja kurgi ja hakkasid juttu mullikestesse juttu kirjutama. Lõpuks tuli nii lahe koomiks, et Jussile tuli uus mõtte: " Jass, lähme paljundame meie koomikseid, ja teeme ettenduse, kutsume Johanna ja Mõmmo külla ja kingime neile koomiksid ettenduse lõppus!" Jass oli täiesti sellega nõus. Nii nad tegidki. Kõikidele meeldis ettendus vanematele ja sõppradele.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a).17/23

Natalija Golubenko said...

Juba reedel oli jänku perel pühapäevaks plaanitud teatrisse sõit. Kõik ootasid väga pühapäeva ja kui see päev jõudis kätte kohe Juss ja Jass ärgates jooksid isa ja ema tuppa. Jass kohe ütles emale: " Emme tere hommikust, kuna me juba lähme… teatrisse?" ema aga vastas " Jassike oota veidi sööme ja siis kohe lähme teatrisse!". Jass sõi kõikidest ruttemini söögi ära. Pärast kui kõik sõid lõppuni võisid nad riidesse panna. Nad istusid koos kõik sõbralikult autosse ja läksid teatrisse " Inetu pardi poeg" ettendust vaatama." Ettendus oli nii põnev!" lausus Jass pärast ettendust kõikidele. " Jah! Ma küll ei mõelnudki selle peale, et ettendus on põnev kui multikas!" " Juss, aga sule tundus ettendus põnevam kui multikas, sest seda ettendust mängidid inimesed, kui näed seda mis pole multikana tehtud see näeb alati põnevam kui multikas." seletas ema. Isa pakkus mina Vabaduse sammale. Kõik olid nõus. Nad läksid Vabaduse sammast vaatama see oli nagu alatigi ilus ja millegi poolest kurb. Nad seisid ja vaatasid see oli nii ilus vaade kuid Jussil ja Jassil hakkas külm, ja jänku pere pidi koju sõitma. Kui jõuti koju tagasi joodi sooja teed ja lapsed läksid kohe magama, sest olid väga väsinud.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a).18/23

Natalija Golubenko said...

Ühel hommikul kui Juss oli juba koolis, jooksis Jass isa juurde ja ütles: "Issi vaata telekas näidatakse nii ilusat rongi, ma pole sellist rongi kunagi näinud!" " Jass, see rong on nii vana selle pärast sa polegi seda näinud mina aga olen."… " Kahju kas ma ei näegi sellist rongi kunagi? ütles Jass peaegu nuttes, isa aga võttis poja sülle ja ütles "Tead meie postkontori juures seisab selline päris vana rong. Me võiks sinna minna ju seda vaatama ja lähme käime postkontoris ära vaatame kas seal kirju on meile?" ütles isa Jassile. Jass kohe nühkis pisarad ära ja ütles naeratades: " Jah, lähme kindlasti!" nii nad tegidki. Kui nad jõudsid kohale imetles Jass rongi huviga, ja küsis isalt:" Isa kas ma võin sinna peale ronida?" " No ma arvan, et see on halb mõtte sa võid ju kukkuda." Jass oli selle vastusega nõus. Pärast läksid nad postkontorisse ja oligi seal palju kirju. Isegi Jass saI ilusa post kaardi päkapikkult. pärast isa ostis endale ja pojale kuuma teed ja nad sõitsid autoga koju. pärast koju astumist ootas Jassi Juss juba toas. Jass oli rõõmus etvend on koolist tagasi.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a).19/23

Natalija Golubenko said...

Oli nädala vahetus, lapsed läksid õue mängima. Juss ja Jass ehitasid õues lume onni ja see järel kohe lume onni juurde tegis lumememe. Tuli väga lahe mängimise koht. Nad mängisid seal seni kaua kuni ema piilus akknast välja ja kutsus lpsed sööma. Kui lapsed astusid tuppa käskis ema lastel kohe sooja vanni minna, sest nad olid läbi märjad ja nii võisid ju nad haigeks jääda. Lapsed jooksid rõõmuga vanni tuppa, sest neile meeldis soojas vees laevakestega mängida. Ema tuli vanni tuppa ja ütles: " Lapsed, ma tulen ja kutsun teid sööma pärast 15.min." " Jah ema!" ütlesid lapsed ja alustasid mängu. " Jass, täna olen mina hiigeel suur monster konn ja sina oled laev kes peab põgenema!" ütles Juss Jassile " Jah, olgu siis nii aga kes siis on kummist part?" küsis Jass " No võib olla see on hea monster kes aitab sull minuga võidelda." " Jah hea mõtte!" hõiskas Jass ja poisid alustasid mängu. Nad pritsisid, naersid ja isegi karjusdid. Pärast 15.min. tuli vanni tuppa ema ja oli lausa šokki saanud, sest põrand oli vett täis, lausa nägi välja nagu meri. Kuigi ema ei pahandanud lastega ta pühkis neid kätte rättiga ja pani riidesse, ning käskis sööma minna. Söögiks ol herne supp ja magus toiduks maasika kisell. Söök maitses lastele väga. " Emme sa oled meil kõige parim kokk!!1" ütlesid lapsed emale naeratades.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a).20/23

Natalija Golubenko said...

Hommikul oli Jass ärganud varem kui teised, sest sellel päeval pidi ta koos teistega lastega kes käivad lasteajja eelkoolis, kooli katseid tegema, et minna päris kooli kus juba käib Juss. Juss ärgates küsis Jassilt: " Jass mis juhtus, miks sa oled nii rõõmus ja miks oled ärganud varem kui teised?" " Juss, aga täna ma lähen ju sinu kooli koolikatseid tegema!" rõõmsalt vastas vennd " Õigus jahh!" ütles Juss ja nad läksid sööma. " No Jass oled sa rõõmus, et varsti lähed päris kooli?" küsis isa Jassilt " Jah, ma olen isegi väga rõõmus!" jällegi vastas Jass rõõmus olevalt. Pärast söömist viidi poissid kooli ja lasteaeda kuid kui auto peatus kooli juures tahtis Jass ka välja minna aga tale ütles isa: " Jass sind ma viin lasteajja, sest te lähete kasvatajaga kooli koos jala!" " Aaa olgu siis, ma ei teadnud." ütles Jass ja see järel ütles Jussile: " Kohtumiseni koolis!" ja auto hakkas sõitma edasi. Isa viis Jassi lasteajja ja ütles: " Täna me tuleme emaga koos sinu ja Jussi järele kooli." "Jah, issi!" vastas Jass. Kui nad läksid kasvatajaga kooli oli Jassil nii põnev kuidas kool seest poolt välja näeb. Kui nad jõudsid kooli siis tuli neile vastu kooli direktor ja ütles: " Palun minge siia klassi!" kõik läksid ja neile anti klassis ülesanded mida pidi täitma. Pärast Jass kohtus Jussiga ja ütles: "Mule meeldib väga koolis!" see järel tulid kohe vanemad ja küsisid:" Kuidas läks?" nad said vastuseks: "Läks väga hästi." pärast nad said teada eel kooli õpetajalt et läks päriselt väga hästi. Pärast nad läksid metsa ja nägid seal kitse nad panid lume peale porgandid ja läksid lumememme ehitama. See päev oli päriselt tore.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a).21/23

Natalija Golubenko said...

Oli juba kevade algus (e märts). Juba õitsesid ilusad sinililled, ja lumi hakkas sulama.Kui Juss ärkas hommikul siis vaatas ta kohe kella, aga ohh issand seal oli juba kell 10:00 ja Juss oli järelikult kooli hiljaks jäänud. Ta läks ema juurde ja ütles:" Ema miks sa püole mind äratanud üles?" " Aga Jussike praegu ju on kevad kooli vaheaeg!" ütles ema naeratades " Jah õigus küll, eile saime tunnistused kätte ja saime varem koju." pomises Juss naerdes enda üle. Päras söömist tuli Jussile hea mõtte suusatama minna, ta küsis emalt: " Emme, kas ma võiks täna suusatama Johannaa ja Mõmmiga minna? Kui sa lubaks ma võtan siis kaasa ka Jassi." " Jah, mine suusatama kindlasti, võtta sõbrad kaasa ja väikse venna. Sul on tõesti hea mõtte lumi juba sulab ja varsti ongi juba suvi käes!" ütles ema. Juss elistas Johannale ja Mõmmile ning pakkus suusatama minna. Sõbrad olid nõus, nad leppisid kokku kella aja ja läksid õue. Kui nad õues kohtusid siis kohe läksid nad suusatama. See päev oli nii lahe, lapsed suusatasid õhtuni neil olin päris tore päev. Pärast kui kõik jõudsid koju sõid nad sooja toitu ja jäid kohe magusat und nähes magama.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a).22/23

Natalija Golubenko said...

Märtsis kui oli kevad vaheaeg otsustas jänku pere vanavanematele külla minna. Nad sõitsid vanavanematele külla autoga. Aknast nägi pere ka mõnda kitse, kes jooksis üle tee. Jassil oli põnev ja ta küsis emalt: "Miks kitsed ei seisa tee ääres ja ei oota kuni auto sõidab mööda või pidurdab?" " Jassike, loomad ei tea paljuid reegleid mis kehtivad inimestel neil on hoopis teist sugune elu kui meil." seletas ema. Lõpuks omet jõudis jänku pere vanavanematte juurde. Kõik tegid kalli, kalli üksteisele sest pole üksteis kaua näinud. Kuna vanavanemad elasid metsa läheduses oli väga palju lund nende juures. Pärast otsustati metsa minna, et nautida lund mis varsti sulab ära. Juss ja Jass jooksid kõikidest ette ja kukkusid ühel kohal läbi lund. Jass hakkas nii kartma aga Juss hoopis naerma. " Mõtle ainult kui sügav lumi, nagu meri!" naerdes ütles Juss. " tegelikult jah pole midagi siin karta, LAHE!!!" hakkas naerma Jass, sellel ajal jõudsid kohale vanemad, ja vanavanemad ning nad hakkasid ka naerma, sest oli nii naljakas vaadata kuidas poisid mängivad kalu lume sees. Lõpuks ronisid lapsed lumest välja ja läksid vanematega ja vanavanemateg koju, Kuumad teed küpsistega jooma.Seda jutukest kirjutasin mina ja mu vennake Ivar (5.a).23/23