Thursday, October 27, 2011

Hiidpiparkoogimehikesed. "Jänku-Jussi lood 4" jutuvõistluste teine pilt ja lugu.

"Jänku-Jussi lood 4" teine kahekümne kolmest loost räägib hiidpiparkoogimehikestest.


Kirjuta selle loo põhjal väike jutuke ( 5-10 lauset) lasteka Facebooki fännilehele  või siiasamasse postituse kommentaariks (lisa ka nimi,vanus).
Väikese lapse eest paneb loo kirja ema või isa või..
Kui kõigi 23 pildi kohta jutukese teed, saad kingiks "Jänku-Jussi lood 4" värviraamatu, kus needsamad pildid värvimiseks sees.  Kui alustad täna, kirjuta kaks lugu: tänane ja eilne. Vaata võistluse kohta lähemalt: http://www.jankujuss.ee/2011/10/janku-jussi-lood-4-jutuvoistlus.html

4 comments:

kertu said...

Juss ja Jass olid saanud päkapikkudelt kingituseks laheda lastelaulude plaadi koos ilusate jõululauludega. Üks lugu rääkis ka kolmest Präänikumaa piparkoogipoisist. Kahte neist, kes muide üpris hiiglaslikud, nägi Juss öösel unes. Nad olid täitsa päris Piparkoogimehikesed, kes asendasid päkapikke, aitamaks Jõuluvanal kingikotti kanda. Ilus unenägu oli, hommikul rääkis Juss sellest ka Jassile, ja nüüd oodati Jõuluvana veelgi enam, sest kingikott, mida Juss unes nägi, oli Jõuluvanal olnud väga suur ja head-paremat täis.

karl said...

Kuna eile oli olnud nii vahva ja tegus piparkoogipäev, nägi Juss öösel unes, et kaks piparkoogimeest olid köögis kausis ellu ärganud, suurteks hiidpiparkoogimeesteks muutunud, ja otsustasid nüüd minna vaatama, kaugel ka Jõuluvana oma tulekuga on. Jõuluvana ei pidanud kaua ootama, üsna pea ta metsavahelt välja ilmuski ning ühine tants ja rõõmutrall läks nii suureks, et Jõuluvana kingikotisuugi hakkas tantsu lööma, ja kotis hüplesid tantsutaktis kaasa ka lastemaiustused.

Karokas said...

Kätlin Tiik.

Juss ja Jass olid otsustanud teha piparkooke. Nad tahtsid teha suuri piparkooke. Jass tegi lauasuuruse aga Juss tegi suurema. siis nad mõtlesid kuidas need ahju saada nad mõtlesid ja mõtlesid aga välja nad ei mõelnud.
Siis tuli ema ja ütles et neid te küll ahju ei mahuta. Lõpuks otsustasid, et nad teevad väiksemad piparkoogid. Kui piparkoogid olid valmis ja oli aeg magama minna siis läksid poisid pesema. Kui Juss ja Jass heitsid magama. Poisid nägid unes et nad tegid koos piparkooke. Poisid tegid piparkoogi mehikesi. Need mehikesed läksid nii suurteks, et Juss ja Jass hakkasid neid kutsuma Hiidpiparkoogimehikesed. Nad nägid unes, et nad olid sõbrad ja mängisid ja lõbutsesid koos.
Järgmisel päeval kui Juss ülesse ärkas siis läks ta unenägu täide.

indrek 5a said...

Päevane piparkoogi vamistamine meenus Jussile ja Jassile õhtul voodi heites. Nad jutustasid oma vahel veel piparkoogi teemadel nii kaua kui nad uinusid. Juss nägi unes kuidas piparkoogimehikesed öösel üles ärkasid ja muutusid hiigelpiparkoogimehikesteks.