Wednesday, September 28, 2011

Pressiteade "Jänku-Juss on külalislahke"

SA TALLINN 2011 PRESSITEADE
27.09.2011

Tallinn 2011 lõpetab külalislahkuse programmi kinkides lasteaedadele õppevahendid
Sel nädalal jõuavad kõikidesse Tallinna lasteaedadesse kingipakid, milles on kultuuripealinna meeskonna kaasabil loodud Jänku-Jussi külalislahkuse multifilm ja Jänku-Jussi värviraamat. Sellega lõpetab Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 kevadel alustanud külalislahkuse programmi.
„Kui kevadel programmi alustades keskendusime kultuuripealinna teenindajate koolitamisele, siis sügisel on aeg mõelda tulevikule. Lapsed on meie tulevik ja nii on mõistetav, miks kingime ainulaadse õppematerjali just neile,“ seletas SA Tallinn 2011 juhatuse liige Jaanus Mutli aktsiooni tagamaad.
„Meie kujunemine algab ju ikka kodust ja lapsepõlves õpitud käitumisnormid kinnistuvad kogu eluks. Loodame, et koos laste lemmiktegelase Jänku-Jussiga jääb õpitu alatiseks meelde,“ lisas külalislahkuse programmi juht Elo Aun.
Alanud nädala jooksul viivad kullerid kõikidesse linna lasteaedadesse kultuuripealinna meeskonna, Lasteveeb OÜ ja Printhouse OÜ koostöös valminud multifilmi-DVD „Jänku-Juss õpib külalislahkust“ ja filmikaadritest loodud värviraamatu. Kingisaajaid-lasteaedu on 132. Pakis on igale lapsele värviraamat (kokku 20 000 värviraamatut) ja lisaks igasse lasteaiarühma mõeldud DVD-plaat (kokku ligi 900 plaati). Lisaks on pakis lastele kultuuripealinna meeskonna poolt läkitatud kiri, millest selgub, miks ja kes kingituse teevad. Multifilmitegelased räägivad nii eesti kui ka vene keeles. Teiste hulgas lugesid mõlemas keeles tekste sisse ka kultuuripealinna meeskonna liikmed.
Päris üllatusena kingipakid lasteaedadesse siiski ei saabu. Kui augustis lasteaedade juhatajatele õppematerjali ideest rääkisime, siis innustusid sellest paljud. Ja et enamikes lasteaedades on vaatamiseks vajalik varustus olemas, siis otsustasimegi õppematerjali animafilmina DVD-l kinkida.
Tallinna Rännaku lasteaia juhataja Pille Siimpoeg rõõmustas hariva kingituse üle. „Külalislahkuse programmi idee on meid kõiki voolinud lahkemaks, sest mis keelel see meelel. Olen alati uskunud, et lapsed on kõige siiramad külalised nii loomult kui ka oma hinges. Väärtustades lapsi ja külalislahket mõttelaadi saab iga inimene olla rõõmsameelne osavõtja säravama elu loomisel. Sest just koos lastega paneme kasvama külalislahkema Eesti,“ rõhutas Siimpoeg.
Kultuuripealinna aasta raames sündinud külalislahkuse programmi eesmärk oli muuta Tallinn külalislahkemaks linnaks, kus nii turistidel kui ka linnaelanikel on parem olla. Kevadel toimunud koolitustel keskenduti külalislahkuse olemusele ja mõtestati teenindaja elukutse väärtusi ning õpetati igapäevatöö näidete varal saama oma tööst motivatsiooni. Koolitajateks olid Tartu Ülikooli Pärnu kolledži turismi- ja hotellimajanduse dotsent Heli Tooman ja tunnustatud motivatsioonikoolitaja Alar Ojastu. Kokku toimus kolm koolitust, millel osales 263 ettevõtet.
Programmi teises etapis anti kahel koolitusel osalenutele üle diplomid ning külalislahkuse rinnamärgid ehk sinine südameke. Kolmanda koolituse järel anti vastavatele ettevõtetele õigus kasutada äri uksel vastavasisulist kleebist.                                      
Sihtasutuse juht Jaanus Mutli avaldas lootust, et külalislahkuse programm jätkub ka pärast seda, kui Euroopa kultuuripealinna aasta lõppeb.
Seni on teenindajate teadlikkuse ja taseme tõstmise vastu huvi üles näidanud juba ettevõtluse arendamise sihtasutus EAS ning Pärnu linnavalitsus. TÜ Pärnu kolledž jätkab oma õppekavas külalislahkuse programmi kesksete teemade õpetamist.
LISAINFO:
Animafilmi „Jänku-Juss on külalislahke“ näed siit: http://www.youtube.com/watch?v=gxQsg6xrYZk
Kontaktid:
Elo Aun
SA Tallinn 2011 külalislahkuse programmi juht
Tel: 56 2011 21

Piret Kooli
SA Tallinn 2011 kommunikatsioonispetsialist
Tel: 56 2011 16

Fotol: Ühe kingipaki viis kultuuripealinna meeskonna nimel „Pääsupesa“ lasteaeda SA Tallinn 2011 juhatuse liige Jaanus Mutli.

No comments: