Monday, August 1, 2011

"Jänku-Jussi lood 3" sügislugude auhinnavõitjad selgunud

Suur tänu kõikidele, kes osalesid ja suur tänu nendele, kes lugesid! Kokku osales võistlusel 40 last ja lapsevanemat, kellest kõikidest saaks suurepärased kirjanikud!
Võitjate nimekirja leiab siit.
See link aga suunab Teid võistlustööde lehele, kus päevade peale klikkides näete neid toredaid lugusid. Mulle meeldisid need väga ja Teile kindlasti ka.
Eriti suur tunnustus nendele, kes kirjutasid kõik 23 lugu. Kui võtate sama raamatu värviraamatu ja kirjutate sinna oma lood sisse, ongi täitsa oma Jänku-Jussi lugude raamat valmis.

Vaata jutte, mis kirjutati pikksilma pildi põhjal:
Yvette Õhtu saabus ja Juss hakkas uurima kuud aga kuu asemel olid seal hoopis masinad mis olid põnevamad.
Mia kell oli juba palju,aga juss tahtis vaatada kuud ja hakkas uurima.kuid märkas,et seal taevas on masinad ja uuris hoopis neid.
KatiNädalavahetusel, kui ei pidanud vara magama minema lippas Juss enda pikksilmaga kuud uurima. Õnneks olid taevas vaid üksikud pilved ning kuu oli väga hästi näha. Ühtäkki jäi Jussile silma miski lendav objekt, see vist on kuukulgur, mõtles Juss. Sellest on koolis räägitud ja nüüd nägi Juss ise ka masinat, mis kosmoses ringi sõidab ja meile seal toimuva kohta infot kogub.
Airi ja Remi, 5a:"Juss läks pimedas õue ja vaatas, et kuu on taevas. Võttis teleskoobi kaasa. Vaatas teleskoobist kuud. Nägi veel kosmoselaeva. Nägi veel kaks tundmatut laeva."
Karmen Juss vaatas pikksilmaga kuud aga ta nägi hoppis kujusi
Teele
Juss võttis teleskoobi ning läks kuud jälgima. Juss vaatas seda suurt kollast kuud ja seejärel tähti, mis olid ilusad. Kuu oli kõrgel taevas ja seda oli hea vaadata postkasti juurest: maja lähedal oli kuud hästi näha.
Anna Lisett
isa käis poes.juss soovis isalt et ta tooks poest midagi illega õhtul saaks tegeleda .isa tõi poest teleskoobi.jass küsis: issi,mis asi see teleskoop on? isa vastas sellega saab kuud ja tähti hästi lähedalt näha.juss hakkas kohe vaatama.ta ...leidid kuu pealt kosmoselaeva.tundmatult planeedilt ufo lendava laeva. ja muud sellist kraami.siis saabus öö ja juss ja jass läksid magama.unes nad nägid et olid kuul ja ufode planeedil.
LauraJuss läks perega observatooriumisse, et seal kuud uurida. Ka Juss vaatas pikksilma sisse ja nägi kuu peal kolme kosmoselaeva!
Triinu-LiisJuss oli endale juba ammu pikksilma tahtnud. Ta kogus selle jaoks juba 3 aastat raha. Ta käis kogu aeg poes seda vaatamas et kas see on veel alles. Pikksilm maksis 243.50 €
...Jussil oli kogutud alles 53.45 € Aga kui vanemad nägid kui väga Juss seda tahab otsustasid nad teda aidata. Jussi isa andis Jussile 89,05€ Ema andis 53 € ja Jass andis Jussile 48 €. Jass oli seda raha terve oma eluaeg kogunud. Ta andis selle ainult sellepärast et Juss lubas tal ka seda kasutada. Juss läkski  kohe poodi ostis selle ära. Pani ruttu püsti ja hakkas tähti vaatama. Sest sellel ööl oli taevas selge
ja tähti oli miljoneid. Juss nägi ka üht langevat tähte.
Hanna Mary Kui Jussile ja Jassile jõuluvana teleskoobi tõi, tahtsid nad ainult tähti vaadata. Kui Jussi kord oli, nägik ta nii palju tähti ! Seal oli suur ja väike vanker. Juss nägi ka, langevat tähte ja ta soovis, et ta võiks kunagi mingeid lendavaid sõidukeid läbi teleskoobi näha !
Stella
juss kogus raha et midagi osta tal oli päris palju juba raha siis läksid jänkud poodi juss leidis teleskoobi tal oli piisavalt raha selleks ja jäi veel ülegi ja siis kui oli pime vaatas ta taevas tähti ta nagi ka kosmose laeva ja veel mingit kahte imelikku laeva

No comments: